آمار نهایی کنکوری های 1400 اعلام شد

به گزارش مجله یگانه، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از یک میلیون 200 هزار داوطلب در آزمون سراسری سال 1400 اطلاع داد.

آمار نهایی کنکوری های 1400 اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، فاطمه زرین آمیزی در مصاحبه با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون سراسری سال 1400 برای پذیرش در رشته های با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه )، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیغام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از روز یکشنبه، 12 بهمن منحصراً به وسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org شروع شد و با در نظر دریافت مهلت تمدید شده روز دوشنبه 20 بهمن ماه انتها یافت.

وی از ثبت نام بیش از یک میلیون 208 هزار داوطلب در کنکور 1400 اطلاع داد و اضافه نمود: متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1400 در دوره های روزانه، نوبت دوم شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیغام نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مهلت معین شده (از تاریخ 12 تا 20 بهمن 99) پیروز به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده اند یا به هر دلیل دیگر نتوانسته اند نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند، مهلت مجدد ثبت نام برای آنها در نظر گرفته شده است.

زرین در ادامه تاکید نمود: داوطلبان آزمون فوق برای ثبت نام از روز یکشنبه 10 اسفند تا روز چهارشنبه 13 اسفند می توانند منحصراً به وسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند. متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام نموده اند،نیز درصورت تمایل در بازه زمانی فوق می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در انتها اعلام نمود: داوطلبانی که قبلا در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نموده بودند نیز می توانند در این مهلت تمدید شده اطلاعات خود را ویرایش نمایند. همچنین با توجه به تایید مجدد مصوبه هفدهمین جلسه 26 اسفند سال 97 شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای آزمون سراسری سال 1400 و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید 3-3-6 انجام می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1001

به "آمار نهایی کنکوری های 1400 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار نهایی کنکوری های 1400 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید