ارتش یمن: ده ها مزدور در شمال شرق استان صنعاء کشته و زخمی شدند

به گزارش مجله یگانه، سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد که نیروهای یمنی روز آدینه مانع نفوذ تعداد زیادی از عناصر مزدور وابسته به ائتلاف سعودی در شهرستان نُهم واقع در شمال شرق استان صنعاء شدند.

ارتش یمن: ده ها مزدور در شمال شرق استان صنعاء کشته و زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله یگانه به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز آدینه پیروز شدند مانع پیشروی و نفوذ تعداد زیادی از عناصر مزدور به شهرستان نُهم واقع در شمال شرقی استان صنعاء شوند.

وی گفت که نیروهای قهرمان ارتش یمن و کمیته های مردمی همچون سدی محکم در برابر لشکرکشی گسترده ایستادگی و ده ها نفر از مزدوران را کشته و یا زخمی کردند.

یحیی سریع با بیان اینکه در عملیات مقاومت نیروهای یمنی در شهرستان نهم، ضربات سنگینی به دشمن وارد شده، اضافه کرد: هرگونه اقدام مزدوران برای نفوذ به خاک یمن با شکست روبرو و تدابیر مناسب در برابر آن اتخاذ خواهد شد.

مقاومت نیروهای یمنی در تجاوزات ائتلاف سعودی پنج سال است که ادامه دارد و ائتلاف سعودی طی این مدت هرگز نتوانسته هیچ نقطه ای از شمال یمن را که نیروهای ارتش و انصارالله در آن مستقر هستند، اشغال کند، این در حالی است که مقامات سعودی قبل از شروع جنگ یمن در فرودین ماه 1394 (مارس 2015) تصور می کردند که در عرض چند هفته کل یمن را اشغال می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 223

به "ارتش یمن: ده ها مزدور در شمال شرق استان صنعاء کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش یمن: ده ها مزدور در شمال شرق استان صنعاء کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید