استفاده از ماسک با کیفیت مهم ترین استراتژی مقابله با کرونا

به گزارش مجله یگانه، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: به رغم تغییر سیمای کرونا، همچنان مهم ترین استراتژی در برابر این ویروس فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست ها است.

استفاده از ماسک با کیفیت مهم ترین استراتژی مقابله با کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، در مراسم افتتاح خط فراوری نانوماسک، گفت: خوشبختانه شاهد تحقق دستاورد های سترگ خودکفایی ملی در عرصه های مختلف مبارزه با بیماری کرونا هستیم.

وی با اشاره به پیچیدگی های ویروس کرونا، افزود: البته در عین حال فرصت هایی نیز به واسطه این بیماری خلق شده و ما امروز دستاورد های قابل توجهی در این حوزه کسب نموده ایم که امکان تبادل بین المللی نیز دارد.

زالی با بیان اینکه در روز های نخست شیوع کرونا در کشور با کمبود اقلام بهداشتی و حفاظتی رو به رو بوده ایم، یادآور شد: در آن روز ها کادر بهداشت و درمان کشور تن بر آتش این بیماری زدند و تا ابد تاریخ از این قهرمانان سلامت به نیکی یاد خواهد نمود.

وی، پاشنه آشیل مبارزه با بیماری کرونا را برای کادر درمان تجهیزات حفاظتی اعلام کرد و گفت: خوشبختانه امروز بعد از حدود یک سال از نظر تجهیزات حفاظتی در شرایط بسیار مطلوب و فوق استاندارد به سر می بریم و احتیاج های کمی ما مرتفع شده است و می توانیم در عرصه صادرات این محصولات نیز گامی بلند برداریم.

زالی با بیان اینکه به رغم تغییر سیمای بیماری همچنان مهم ترین استراتژی در برابر این ویروس فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی مداوم دست ها است، توضیح داد: ماسک، یکی از سنگر های اصلی ما در برابر این بیماری است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به اینکه از نخستین روز های شیوع کرونا در کشور بر ضرورت اجتناب ناپذیر استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا تاکید شد، گفت: ماسک علاوه بر کاهش انتقال بیماری بر میزان چرخش ویروس نیز اثرگذار است.

وی در ادامه تاکید نمود: استفاده از ماسک در محیط های اجتماعی شرط ضروری است، اما کافی نیست.

زالی با اشاره به اثربخشی استفاده از نانوماسک بر اهمیت کیفیت مطلوب ماسک ها در جلوگیری از انتقال ویروس تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 986

به "استفاده از ماسک با کیفیت مهم ترین استراتژی مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک با کیفیت مهم ترین استراتژی مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید