افزایش کلینیک های غیرمجاز زیبایی در کشور خبرنگاران

به گزارش مجله یگانه، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، با اشاه به افزایش کلینیک های غیرمجاز زیبایی، خواستار ورود نهاد های نظارتی در برخورد با این قبیل از کلینیک ها شد.

افزایش کلینیک های غیرمجاز زیبایی در کشور خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، احمد باطنی، با انتقاد از فعالیت کلینیک های پزشکی غیرمجاز به ویژه در حوزه جراحی های زیبایی، اظهار کرد: این موضوع به شکل افسارگسیخته ای در حال افزایش است و نهاد های نظارتی هم آنگونه که باید جلوی این کار را نمی گیرند.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با بیان اینکه اقبال افراد به مداخلات زیبایی تنها مختص ایرانیان نیست و در همه دنیا وجود دارد، گفت: گردش مالی زیاد این کار باعث ورود افراد غیرحرفه ای به این حوزه شده است.

وی نظارت بر تبلیغات را راه حل مؤثر برای جلوگیری از افزایش این پدیده مطرح نمود و اضافه کرد: ما 5 هزار و 600 صفحه اینستاگرامی در مورد جراحی زیبایی به زبان فارسی داریم در حالی که کل جراحان پلاستیک کشور 300 نفر هستند و غالب این صفحات مجازی هم متعلق به پزشکان نیست.

باطنی، افزایش سطح آگاهی مردم در این زمینه را ضروری دانست و گفت: بسیاری از تبلیغات و ادعا هایی که در فضای مجازی می شود عملاً در جراحی پلاستیک و زیبایی امکانپذیر نیست، اما متأسفانه تعداد زیادی از بیماران فریب این تبلیغات را می خورند.

وی ضمن اشاره به خلأ های قانونی در این حوزه بر لزوم تغییر و اصلاح قوانین نیز تأکید کرد و اضافه کرد: کسی که در حوزه جراحی زیبایی مداخله می کند از روی نیاز مالی نیست و غالب کلینیک ها هم شرایط مالی مناسبی دارند.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران شرح داد: بسیاری از شهروندان به افراد غیرپزشک در حوزه زیبایی مراجعه می نمایند و دچار آسیب می شوند.

باطنی با بیان اینکه اسامی جراحان مجاز زیبایی در سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ثبت شده اضافه کرد: افراد می توانند به این سایت مراجعه و جراحان مجاز را جستجو نمایند و اگر اسم آن فرد جراح در لیست بود به کلینیک مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1025

به "افزایش کلینیک های غیرمجاز زیبایی در کشور خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش کلینیک های غیرمجاز زیبایی در کشور خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید