افزایش 684 درصدی ابتلا به کرونا در افغانستان

به گزارش مجله یگانه، کمیته بین المللی نجات گفت که میزان ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان در ماه می افزایش 684 درصدی داشته است.

افزایش 684 درصدی ابتلا به کرونا در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای مجله یگانه، کمیته بین المللی نجات در بیانیه ای اظهار داشت که میزان موارد مثبت ثبت شده ابتلا به کرونا در افغانستان در ماه می افزایش 684 درصدی داشت.

این کمیته افزود که به دلیل ظرفیت بسیار پایین افغانستان برای انجام تست بسکمک از افراد مبتلای دیگر مورد آزمایش قرار نگرفته و مبتلایان بسکمک شناخته نمی شوند.

کمیته بین المللی نجات همچنین تاکید کرد که میلیون ها نفر از مردم افغانستان با ناامنی غذایی روبرو هستند و اکنون فشارهای اقتصادی همه گیری کرونا، افغانستان را در آستانه فاجعه انسانی قرار داده است.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت افغانستان، رویدادهای مثبت ابتلا به کرونا در این کشور 15 هزار و 750 نفر مورد ثبت شده و از این میان یکهزار و 428 نفر درمان شده و 265 نفر نیز جان باختند.

با این حال پایین بودن سطح ابتلا به کرونا در افغانستان براساس آمار رسمی این کشور به معنی عدم شیوع گسترده این بیماری نیست.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی ریاست وزارت بهداشت در ولایت هرات اخیراً از میزان بسیار بالای مثبت بودن تست های کرونا در این ولایت گفته بود.

وی هفته گذشته خبر داد که در طی 24 ساعت، 85 تست از مجموع 93 تست اجرا شده مثبت در این ولایت مثبت بود و افزود که با توجه به حقایق میدانی می توان گفت که 80 درصد از مردم ولایت هرات به کرونا مبتلا هستند.

به نظر می رسد که از هفته ها قبل زنگ خطر فاجعه انسانی بر اثر کرونا در افغانستان به صدا درآمده و برای جلوگیری از بروز یک فاجعه انسانی در این کشور، افغانستان شدیداً نیازمند کمک های بین المللی است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 550

به "افزایش 684 درصدی ابتلا به کرونا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 684 درصدی ابتلا به کرونا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید