امکان اخذ نوبت معاینه فنی تهران از سامانه تهران من

به گزارش مجله یگانه، شهر: ستاد معاینه فنی تهران به منظور رفاه شهروندان و سهولت دسترسی به معین وقت انجام معاینه فنی، امکان اخذ نوبت و پرداخت را از طریق سامانه تهران من مهیا کرده است. درضمن طرح رایگان معاینه فنی تاکسی های شهر تهران تا 22 بهمن 1399، تمدید شده است.

امکان اخذ نوبت معاینه فنی تهران از سامانه تهران من

حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در گفتگو با شهر، درباره معین وقت در مراکز معاینه فنی و پرداخت هزینه آن از طریق سامانه تهران من توضیح داد: با هدف تسهیل در امکان دسترسی به سامانه نوبت دهی اینترنتی، تجمیع خدمات الکترونیکی شهرداری تهران و افزایش قابلیت این سامانه در پوشش تمامی مراکز معاینه فنی شهر تهران، ستاد معاینه فنی تهران نسبت به بروزرسانی و امکان اخذ نوبت معاینه فنی از طریق سامانه تهران من با استفاده از دانش تخصصی سازمان فاوا شهرداری تهران اقدام کرده است. از این پس شهروندان می توانند به سهولت نسبت به معین وقت در مرکز مورد نظر و پرداخت هزینه معاینه فنی با موجودی شارژ شده در کیف پول شهروندی اقدام کنند.

به گفته او؛ دسترسی به این سامانه هم به صورت مستقل از طریق my.tehran.ir و هم از طریق سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir امکان پذیر است.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران درباره شرایط مراجعات به مراکز معاینه فنی گفت: در حال حاضر روزانه 5 هزار و 500 دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده و شرایط مراجعات و توزیع آن در شرایط عادی واقع شده است و تقریبا بیشتر مراکز فاقد صف انتظار هستند. به شهروندان توصیه می شود با توجه به انکه خودروهای تولید داخل سال 1395 از سال آینده مشمول معاینه فنی خواهند شد هر چه سریع تر جهت اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند و مراجعه به مراکز را به انتهای امسال و یا ابتدای سال آینده موکول نکنند.

مقدم ضمن اشاره به ایام دهه مبارک فجر، اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت این دهه با رویکرد اهمیت انجام معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا و همچنین حمایت از رانندگان تاکسی و تشویق و ترغیب آن ها به استفاده از خدمات مراکز معاینه فنی شهر تهران با تدبیر معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مشارکت ستاد معاینه فنی و سازمان تاکسیرانی در تأمین هزینه ها، مراجعه اول معاینه فنی تاکسی ها در این ایام در تمامی مراکز معاینه فنی شهر تهران به استثناء واحدهای سیار معاینه فنی به صورت رایگان انجام می شود. رانندگان دارای پروانه تاکسیرانی معتبر می توانند از این خدمات ویژه در این ایام استفاده کنند .

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه طرح رایگان از 29 دی آغاز شده، اضافه کرد: با توجه به استقبال خوب رانندگان تاکسی و افزایش مراجعات تاکسی به مراکز معاینه فنی اجرای این طرح تا 22 بهمن ماه تمدید شده است. البته در ایام سال نیز معاینه فنی خودروهای تاکسی با تخفیف 50 درصدی انجام می شود. جهت تسهیل در ارایه خدمات به رانندگان تاکسی و به حداقل رساندن زمان معطلی، این خودروها در سه مرکز منتخب الغدیر، شقایق و چمران به صورت ویژه در خارج از نوبت پذیرش می شوند و یک خط مختص این خودروها در این ایام پیش بینی شده است.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 990

به "امکان اخذ نوبت معاینه فنی تهران از سامانه تهران من" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان اخذ نوبت معاینه فنی تهران از سامانه تهران من"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید