اولیانوف: قطعنامه ضدایرانی شورای حکام اوضاع را پیچیده تر می نماید

به گزارش مجله یگانه، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین به تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام واکنش نشان داد.

اولیانوف: قطعنامه ضدایرانی شورای حکام اوضاع را پیچیده تر می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین به تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام واکنش در حساب توئیتری خود نوشت: روسیه و چین به این قطعنامه رای منفی دادند.

وی گفت: احتیاج است تهران و آژانس بدون تاخیر این مساله را حل نمایند.

اولیانوف تاکید نمود: عقیده داریم این قطعنامه می تواند غیرسازنده و مخرب باشد.

نماینده روسیه در مورد تصویب این قطعنامه گفت: ما با آنالیز های جامع از شرایط کنونی به این نتیجه رسیدیم که تصویب هرگونه قطعنامه ای در شورای حکام درباره این موضوع به نتایج مثبت ختم نخواهد شد. در مقابل، این قطعنامه باعث خواهد شد که اوضاع حتی پیچیده تر گردد.

وی اضافه کرد: برای دستیابی به یک نتیجه مثبت، آژانس و تهران باید به گفتگوهای خود بر اساس رویه های استاندارد ادامه دهند و نگرانی های طرف مقابل را در نظر بگیرند. ایران قاطعانه تأکید نموده است که به رعایت خواسته های دبیرخانه آژانس پایبند است؛ اما برای اتخاذ یک تصمیم مثبت، پاره ای از مسائل باید روشن گردد.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین با اشاره به اینکه هیچ گونه شواهدی دال بر اینکه ایران مشغول انجام فعالیت های هسته ای اعلام نشده است وجود ندارد، توضیح داد: تنش ها پیرامون دسترسی [به سایت های مورد نظر آژانس] در این مورد خاص کاملاً غیرعادی به نظر می رسد، زیرا کوچکترین ریسک منجر به اشاعه سلاح های هسته ای وجود ندارد.

قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به بهانه عدم ارائه دو دسترسی تکمیلی به آژانس به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 581

به "اولیانوف: قطعنامه ضدایرانی شورای حکام اوضاع را پیچیده تر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: قطعنامه ضدایرانی شورای حکام اوضاع را پیچیده تر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید