بایدن در پاسخ به فرانسه سیاست خود را در قبال حزب الله لبنان تغییر می دهد

به گزارش مجله یگانه، استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل در فرانسه معتقد است رئیس جمهوری جدید آمریکا سیاست خود را در قبال حزب الله لبنان در پاسخ به کوشش های پاریس تغییر خواهد داد.

بایدن در پاسخ به فرانسه سیاست خود را در قبال حزب الله لبنان تغییر می دهد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، خولیو زیدان، استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل در فرانسه در گفت وگو با رادیو اسپوتنیک گفت، فرانسه به مشارکت حزب الله به عنوان یک گروه سیاسی در لبنان و مذاکرات میان این حزب و سایر گروه های لبنانی اذعان دارد و هدفش آرام کردن شرایط این کشور و نظارت بر سیاست خارجی آن است. جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا بدون شک در پاسخ به این کوشش های فرانسه سیاست خود را در قبال حزب الله تغییر خواهد داد اما سوالی که مطرح است این است که چه وقت این تغییر اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد، بایدن همواره از زمانی که معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود، روابط خوبی با فرانسه داشت .

زیدان ادامه داد، البته اگر بایدن بخواهد حزب الله را یک سازمان تروریستی قلمداد کند، این مساله فرانسه را در شرایط ناخوشایندی قرار می دهد زیرا تعامل پاریس با دولت لبنان بیشتر پیرامون حل بحران های این کشور و عدم تشدید تنش میان بیروت و واشنگتن است.

وی گفت، مشکل این است که گروه های سیاسی لبنان که با حضور فرانسه در بحران لبنان موافق هستند هنوز میان خود به توافقی نرسیده و مشکلاتی هم با حزب الله دارند، بنابراین اگر واشنگتن روی تروریستی خواندن حزب الله پافشاری کند، احزاب لبنان و گروه های سیاسی در این کشور و نیز فرانسه همگی تحت فشار قرار خواهند گرفت و این مشکل را وخیم تر می نماید.

خبرگزاری رویترز پیش از این به نقل از مسؤولی در نهاد ریاست جمهوری فرانسه اعلام نموده بود، آمریکا برای یاری به خروج لبنان از بحران سیاسی و مالی خود احتیاج دارد رویکرد واقعی تری در تعامل با حزب الله در پیش بگیرد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه راهنمایی کوشش های بین المللی برای نجات لبنان از بدترین بحران خود را بر عهده دارد اگرچه دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از ابتکارعمل ماکرون حمایت کرد اما با قرار دریافت حزب الله که واشنگتن آن را سازمان تروریستی خوانده، در این ابتکار عمل مخالفت کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 915

به "بایدن در پاسخ به فرانسه سیاست خود را در قبال حزب الله لبنان تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در پاسخ به فرانسه سیاست خود را در قبال حزب الله لبنان تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید