بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

به گزارش مجله یگانه، جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا، امتناع دونالد ترامپ از تعهد به انتقال مسالمت آمیز قدرت را مورد سؤال قرار داد.

بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، بایدن در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره اظهارات رئیس جمهور در جریان کنفرانس خبری گفت: ما در چه کشوری هستیم؟

بر اساس یک گزارش چند منبعی، بایدن اضافه کرد: به شوخی می گویم، ما در چه کشوری هستیم؟ او (ترامپ)، غیرمعقول ترین حرف ها را می زند. نمی دانم چه بگویم.

ترامپ در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید، از تعهد به انتقال مسالمت آمیز قدرت در صورت شکست در انتخابات نوامبر، امتناع کرد و در عوض بار دیگر در خصوص امنیت رأی گیری پستی ابراز تردید کرد.

زمانی که از ترامپ پرسیده شد آیا متعهد می گردد که انتقال مسالمت آمیز قدرت را تضمین کند، وی گفت: باید ببینیم چه می گردد، اما من شدیداً در خصوص برگه های رأی اعتراض دارم، آن ها فاجعه هستند.

وی پس از تأکید بیشتر خبرنگاران بر روی این سؤال گفت: بدون آرای پستی، نیازی هم به انتقال مسالمت آمیز قدرت وجود ندارد.

ترامپ اذعان کرد: از برگه های رأی خلاص شوید و انتقال... در واقع انتقالی در کار نخواهد بود بلکه تمدید خواهد بود. برگه های رأی از کنترل خارج شده اند. شما این را می دانید، و می دانید چه کسی این را بهتر از همه می داند؟ دموکرات ها!

اظهارات ترامپ دست کم توسط یک نفر از اعضای حزب خودش مورد سؤال نهاده شد؛ سناتور میت رامنی در توییتی بدون ارجاع به ترامپ نوشت که انتقال مسالمت آمیز قدرت، برای دموکراسی اساسی است.

وی در توییت خود نوشته است: انتقال مسالمت آمیز قدرت برای دموکراسی، اساسی است. بدون آن، بلاروس است. هر گونه پیشنهاد مبنی بر آنکه رئیس جمهوری به این تضمین قانونی احترام نگذارد، غیرقابل قبول و غیر قابل پذیرش است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 736

به "بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید