برنامه بنیاد مستضعفان برای سفر ارزان مشهداولی ها

به گزارش مجله یگانه، مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد مستضعفان از برنامه این بنیاد برای انعقاد تفاهم با کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی به منظور اعزام مددجویان این نهادها و همچنین مشهد اولی ها به مشهد مقدس در قالب سفر ارزان اطلاع داد.

برنامه بنیاد مستضعفان برای سفر ارزان مشهداولی ها

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

علیمحمد قادری با تشریح بخشی از فعالیت هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد در حوزه حمل و نقل کشور با تاکید بر اینکه نگاه بنیاد به توسعه خدمات ریلی مسافری به عنوان یک تکلیف ملی است نه نگاه سودمحور اظهار کرد: توسعه حمل و نقل ریلی می تواند به کاهش سوانح جاده ای، کاهش ترافیک و همچنین کاهش آلودگی هوا بیانجامد و از همین رو در سند چشم انداز 1404 مورد توجه قرار گرفته است و از همین رو نگاه ما به بخش حمل و نقل و ارائه خدمات در این بخش هیچ گاه نگاه سودمحور صرف نبوده است.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان به دلیل احتیاج کشور به خدمات ریلی مسافربری، به دنبال توسعه خدمات حمل ریلی مسافران است، بر استفاده از ظرفیت های داخلی کشور تاکید نمود و گفت: ما کوشش داریم طبق برنامه زمان بندی طراحی شده، 10 تا 15 درصد به ظرفیت های موجود واگن های مسافری مان اضافه کنیم، ولی به دنبال آن هستیم که این احتیاج را با استفاده از فراوریات ملی برطرف کنیم و از پتانسیل شرکت های واگن سازی که متاسفانه بعضاً با مسائل متعدد کارگری هم روبرو هستند استفاده کنیم.

تقویت ارتباط با دانشگاه ها به منظور استفاده از ظرفیت نخبگان در تامین احتیاجهای کشور

مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد مستضعفان اضافه نمود: همچنین در نظر داریم با تقویت ارتباطاتمان با مراکز دانشگاهی به خصوص دانشگاه علم و صنعت که مهمترین بخش دانشگاهی کشور در حوزه ریلی کشور است، از ظرفیت نخبگان و اساتید دانشگاهی برای اورهال (تعمیرات اساسی) واگن ها استفاده کنیم.

قادری گفت: علاوه بر این با توجه به اینکه بعضی قطعات قطارها مثل چرخ و قطعات استراتژیک و قطعات های تک در کشور فراوری نمی شوند، تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت می تواند یاری بسیاری به برطرف این احتیاجها داشته باشد.

مناسب سازی واگن های مسافری برای معلولان ویلچری

مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و گردشگری با اشاره به بعضی اقدامات اجرا شده برای تسهیل در ارائه خدمات مسافرتی ریلی اعلام نمود: بنیاد مستضعفان در بخش حمل و نقل ریلی، برای نخستین بار در کشور واگن هایی را برای توان یابان (معلولان) اختصاص داد تا آن ها بتوانند به راحتی از خدمات ریلی استفاده نمایند و این واگن ها، برای استفاده معلولان با ویلچر مناسب سازی شده است.

تفاهم بنیاد مستضعفان با کمیته امداد، بهزیستی و آستان قدس رضوی برای مشهد اولی ها

وی با اشاره به ارائه خدمات سفر ارزان به مشهد مقدس نیز گفت: ما همچنین درنظر داریم در تفاهم با کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، آستان قدس رضوی و همچنین بعضی سازمان های مردم نهاد، خدمات سفر ارزان در خط ریلی تهران مشهد را به مددجویان این نهادهای حمایتی و مشهد اولی ها ارائه دهیم و ما در کنار این دستگاه ها، سهمی از هزینه های سفر این عزیزان به مشهد مقدس را متقبل شویم.

قادری گفت: از نیمه سال 96 تا امروز حدود 60 هزار نفر از این عزیزان و عموم مردم، از خدمات پکیج سفر ارزان به مشهد مقدس که شامل جابجایی با قطار، اقامت و غذا در طول اقامتشان می گردد، استفاده نموده اند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، به گفته وی با استقبال انجام شده از این خدمات، در حال حاضر روزانه بین 250 تا 400 نفر از این خدمات استفاده می نمایند.

منبع: چمدان
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 129

به "برنامه بنیاد مستضعفان برای سفر ارزان مشهداولی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه بنیاد مستضعفان برای سفر ارزان مشهداولی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید