تأکید رئیس جمهور عراق بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید

به گزارش مجله یگانه، رئیس جمهور عراق امروز بر ضرورت تلاش احزاب سیاسی این کشور برای تعیین تکلیف پرونده تشکیل دولت جدید تأکید کرد.

تأکید رئیس جمهور عراق بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارشد الصالحی رئیس جبهه ترکمن های عراق و رئیس کمیته حقوق بشر مجلس امروز یکشنبه با برهم صالح رئیس جمهور این کشور در کاخ السلام (صلح) بغداد دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار بر اهمیت تشریک مساعی احزاب سیاسی به منظور تعیین تکلیف پرونده تشکیل دولت جدید با حفظ حقوق همه ارکان ملت عراق و برآورده کردن خواسته های مشروع آن در خصوص تحقق اصلاحات موردنظر تأکید کردند.

طبق گزارش وبگاه بغداد الیوم، صالح همچنین معرفی افراد شایسته و توانمند برای اداره پیروز و مسئولانه کشور را ضروری خواند.

رئیس جمهور عراق همچنین جانفشانی های ترکمن های عراق در جنگ علیه تروریست و نقش سازنده آن در تحکیم همزیستی مسالمت آمیز در عراق را ستود.

الصالحی نیز گفت که ترکمن ها علاقه مند به مشارکت موثر در سازندگی و پیشرفت کشور است و به حمایت از تلاش های مربوط به ایجاد اتحاد با هدف تحقق منافع عالی ملت عراق پایبند هستند.

برهم صالح رئیس جمهور عراق، نهم آوریل (21 فروردین)، در پی انصراف عدنان الزرفی از نخست وزیری، مصطفی الکاظمی را مامور تشکیل کابینه کرد و بر اساس قانون اساسی، وی 30 روز مهلت دارد تا کابینه جدید را برای دریافت رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 505

به "تأکید رئیس جمهور عراق بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید رئیس جمهور عراق بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید