شرح درباره داروی ترکیبی ایرانی کرونا تا 10 روز آینده

به گزارش مجله یگانه، سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای درخصوص خبر درج شده در بعضی از سایت ها و خبرگزاری ها مبنی بر فراوری و عرضه داروی ترکیبی ایرانی کرونا تا 10 روز آینده توضیحاتی ارایه کرد.

شرح درباره داروی ترکیبی ایرانی کرونا تا 10 روز آینده

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو نوشت:سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای درخصوص خبر درج شده در بعضی از سایت ها و خبرگزاری ها مبنی بر فراوری و عرضه داروی ترکیبی ایرانی کرونا تا 10 روز آینده توضیحاتی ارایه کرد.

در این اطلاعیه آمده است: بدون شک با همت دانشمندان و محققان داروسازی ایرانی در سال های اخیر شاهد بومی سازی فراوریات دارویی در داخل کشور بوده و با فراوری 97 درصد از داروهای مورد احتیاج بیماران کشور و نزدیک شدن به مرزهای خودکفائی توطئه کشورهای مدعی حقوق بشر در تحریم بیماران هموطن خود را ناکام گذاشته ایم که از آن جمله می توان به فناوری صددرصد ایرانی در زمینه فراوری رادیوداروها، نانوداروها، داروهای بیوتکنولژی، سل تراپی و... اشاره نمود که به اذعان محققین و فراوریکنندگان بی طرف کمتر کشوری در جهان همچون ایران می توان نام برد که همزمان در همه این زمینه ها شاهد جهش ورشد قابل توجهی باشد.

موضوع مطرح شده درخصوص تاخیر در واردات مواد اولیه یکی از شرکت های فراوریکننده داروی کرونا به دلیل تحریم های ظالمانه داروئی علیه ملت ایران بود که در توضیحات آمده است، مشکل مواد اولیه این شرکت داخلی حل شده و مواد اولیه فراوری این دارو که از مدت ها قبل در کشور صورت می گرفته، تامین شده است.

همچنین درمورد زمان فراوری داروی مدنظر و توزیع آن، مدت زمان دوهفته ای اعلام شد که متاسفانه برداشت اشتباه از پاسخ های ریاست سازمان غذا و دارو و درج آن در رسانه ها با عنوان ساخت داروی ضد کرونای ایرانی، باعث موج سواری رسانه های بیگانه شده است.

لذا خاطرنشان می شود اطلاع رسانی صرفا درمورد واردات ماده اولیه داروی بیماران مبتلا به کرونا بوده که در گذشته نیز در کشور صورت می گرفته و در جهان نیز توسط کشورهای معدودی فراوری و مصرف می شود.

لذا در شرایط حساس کنونی که جهان و به تبع آن کشور ما با بحران کرونا روبرو است، انتظار می رود رسانه های منصف ومتعهد با دقت و حساسیت بیشتری در رسالت مقدس اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم، ایفای نقش کنند. گرچه افتخارات جوانان ایرانی در زمینه داروسازی فراتر از آن است که با این قبیل جوسازی ها و شایعه پراکنی ها بتوانند ارزش کار آنها را تضییع کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 414

به "شرح درباره داروی ترکیبی ایرانی کرونا تا 10 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح درباره داروی ترکیبی ایرانی کرونا تا 10 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید