جزئیات خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک ، آغاز تحویل از خرداد

به گزارش مجله یگانه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو از نهایی شدن قرارداد خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی خبر داد.

جزئیات خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک ، آغاز تحویل از خرداد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از وبدا، کاظم جلالی، در خصوص زمان بندی ارسال 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V به ایران، گفت: تحویل واکسن ها از خرداد 1400 آغاز خواهد شد و بر اساس برنامه زمان بندی مورد توافق طرفین، تا سرانجام پاییز تمامی 60 میلیون دوز واکسن به ایران ارسال می شود.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت فرایند تولید مشترک واکسن اسپوتنیک V در ایران از معرفی سومین شرکت ایرانی داوطلب تولید مشترک به طرف روس خبر داد و گفت: هر شرکت ایرانی که توان واکسن سازی و زیرساخت تولید این واکسن در داخل کشور را دارد می تواند درخواست خود را به ما ارائه دهد تا ما این شرکت را برای تولید مشترک به طرف روس معرفی کنیم.

سفیر کشورمان در روسیه همچنین در خصوص امکان خرید واکسن روسی از طریق بخش خصوصی به محدود بودن توان تولید روسیه اشاره و شرح داد: این تلقی وجود دارد که واکسن در روسیه تولید شده و از مجاری مختلف فروخته می شود و کسی نیست که آن را بخرد. اما حقیقت این است که در روسیه تنها یک مجرا برای فروش واکسن وجود دارد که صندوق سرمایه گذاری مستقیم است و ما نیز با این صندوق ارتباط داریم و در حال انجام خرید دولتی هستیم.

جلالی با هشدار نسبت به احتمال سوءاستفاده برخی سوداگران از نیاز کشور به واکسن، گفت: در روزهای اخیر تماس های زیادی از سوی بخش خصوصی و برخی مسئولینی که دلسوزانه دنبال خرید واکسن هستند با ما گرفته شده و می گویند برخی افراد ادعاهایی در خصوص امکان تأمین واکسن دارند. اما بررسی برخی ادعاها از سوی سفارت نشان داد که متأسفانه این ادعاها صحیح نیست. ما تاکید داریم که چنین ادعاهایی باید راستی آزمایی شود تا خدایی نکرده این اتفاق نیافتد که دوباره ارز نیمایی به یک عده سوداگر تحویل شود و این افراد نیز نتوانند کاری برای واردات واکسن انجام دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1104

به "جزئیات خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک ، آغاز تحویل از خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک ، آغاز تحویل از خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید