دنیا با خطر بی سابقه کمبود غذا روبرو شده خبرنگاران

به گزارش مجله یگانه، سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو)، هشدار داد که دنیا با خطر بی سابقه کمبود مواد غذایی، روبرو شده است.

دنیا با خطر بی سابقه کمبود غذا روبرو شده خبرنگاران

به گزارش خبرنگار دانشجو و به نقل از راشاتودی، سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو)، هشدار داد که دنیا با خطر بی سابقه کمبود مواد غذایی روبرو شده است.

فائو در گزارش جدید خود اعلام نمود: بلایای طبیعی، تغییرات آب و هوایی و آفات غلات و دام، باعث شده است تا تأثیر مخرب پاندمی کرونا بر امنیت غذایی و کشاورزی دنیا بدتر گردد.

در بخشی از این گزارش تاکید شده است: کشاورزی در هیچ نقطه ای از تاریخ با این حجم از ریسک های آشنا و ناآشنا روبرو نشده بود؛ ضمن اینکه کشاورزی زندگی بیش از 2.5 میلیارد نفر از مردم دنیا را تحت تأثیر قرار می دهد و بیشتر این افراد، در کشورهای کم درآمد زندگی می نمایند.

همچنین کشاورزی عامل مهمی برای رشد مالی به حساب می آید و حالا این عوامل مخرب، در دنیایی که به شدت به هم مرتبط است در حال تغییر شرایط زندگی افراد هستند.

این گزارش ادامه می دهد: کشاورزی همچنان سهم نامتناسب و عظیمی از ضررهای ناشی از بلایای طبیعی و پاندمی کرونا را به خود اختصاص داده است؛ به نحوی که افزایش وقوع موارد بلایای طبیعی در کنار ماهیت سیستماتیک جذب ریسک بخش کشاورزی باعث شده است که زندگی افراد زیادی به خطر افتاده و کل سیستم غذایی دنیا با مشکل روبرو گردد.

طبق این گزارش از سال 2008 تا 2018 میلادی، میلیاردها دلار به علت افت فراوری محصولات کشاورزی و دامی از دست رفته است که در این بازه زمانی، ضرر کشورهای آفریقایی زیر صحرای عظیم به 30 میلیارد دلار رسیده و کشورهای آمریکای لاتین و دریای کارائیب هم در این بخش 29 میلیارد دلار ضرر نموده اند.

بر این اساس، ضرر کشورهای آسیایی در بخش فراوریات دامی و کشاورزی در این بازه به 49 میلیارد دلار رسیده است.

سازمان ملل پیش از این هشدار داده بود تا سال 2030 تحت تأثیر مخرب بلندمدت پاندمی کرونا، بیش از 1 میلیارد نفر در دنیا به فقر مطلق دچار خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1057

به "دنیا با خطر بی سابقه کمبود غذا روبرو شده خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا با خطر بی سابقه کمبود غذا روبرو شده خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید