حمله مجدد داعش به حشدالشعبی، شهید و مجروح شدن نیروهای امنیتی و مقاومت، درگیری شدید حزب الله در جرف الصخر

به گزارش مجله یگانه، ایسنا نوشت: منابع خبری از کشته و مجروح شدن شماری از نیروهای امنیتی و حشد شعبی عراق طی درگیری با عناصر داعش در دیالی، سامرا، صلاح الدین و بغداد خبر دادند.

حمله مجدد داعش به حشدالشعبی، شهید و مجروح شدن نیروهای امنیتی و مقاومت، درگیری شدید حزب الله در جرف الصخر

شبکه خبری المیادین بیان کرد که نیروهای امنیتی عراق حملات متعدد عناصر داعش به مناطق مختلف استان دیالی را دفع کردند. طبق این گزارش، عناصر داعش ابتدا به یک مرکز محرمانه هنگ پنجم لشکر پیاده نظام نیروهای امنیتی عراق در روستای عین لیلی در استان دیالی حمله کردند که در جریان این حمله دو نیروی امنیتی عراقی مجروح شدند.

خبرنگار المیادین در عراق گزارش داد، درگیری هایی نیز میان نیروهای امنیتی عراق و عناصر داعش در منطقه العظیم در دیالی رخ داد که منجر به کشته شدن دو تن از نیروهای امنیتی شد. در این درگیری همچنین هفت تن دیگر از این نیروها مجروح شدند.

طبق اعلام این خبرنگار، نیروهای امنیتی عراق همزمان با این درگیری ها حمله عناصر داعش به یک مرکز امنیتی وابسته به پلیس دیالی در شهرستان المقدادیه در شرق بعقوبه را دفع کردند.

نیروهای عملیات دیالی همچنان در حال تعقیب و جست وجوی عناصر تروریستی عامل حمله به روستای حاوی العظیم در دیالی هستند.

المیادین در ادامه بیان کرد که عناصر داعش به 17 مرکز وابسته به هنگ سوم تیپ 21 حشد شعبی در منطقه العیث واقع در شرق جلام الدور در شمال سامرا حمله کردند و این حملات منجر به مجروح شدن دو تن از نیروهای حشد شعبی شد.

پیش از این نیروهای حشد شعبی حمله داعش به روستای العیث در صلاح الدین را ناکام گذاشته بودند.

همچنین منابع مطلع بیان کردند که یگان توپخانه ای حشد شعبی یک خودروی متعلق به عناصر داعش به همراه چهار سرنشین آن را که قصد حمله به نیروهای حشد شعبی در صلاح الدین را داشتند، هدف قرار داد.

طی این عملیات چهار تن از عناصر داعش به هلاکت رسیدند.

به همین دلیل، خبرنگار المیادین اضافه کرد، فرماندهی عملیات الجزیره وابسته به حشد شعبی حملات عناصر داعش به منطقه الرویعیه در جرف الصخر در جنوب بغداد را دفع کرد و این حملات نیز منجر به مجروح شدن یکی از عناصر حشد شعبی شد.

در همین رابطه شبکه اسکای نیوز از درگیری شدید گردان های حزب الله عراق و عناصر داعش در جنوب بغداد اطلاع داد.

طبق گزارش این شبکه، درگیری های شدیدی میان نیروهای گردان های حزب الله و عناصر داعش در منطقه جرف الصخر در جنوب بغداد رخ داد.

خبرنگار اسکای نیوز در این باره گزارش داد که نیروهای امنیتی عراق طی عملیات تعقیب عناصر داعش در مکیشیفه در صلاح الدین به اطلاعات بسیار مهمی دست یافته اند.

طبق این گزارش، در استان صلاح الدین نیز نیروهای حشد شعبی حملات تروریستی شدید در نزدیکی منطقه السجله در شهرستان الدجیل را دفع کردند.

به همین دلیل، فرماندهی عملیات سامرا وابسته به حشد شعبی از هدف قرار دادن شش مخفیگاه داعش در حویجه البدعه، مسیره و العباسیه در تکریت با خمپاره اطلاع داد.

طبق اعلام این فرماندهی، طی این عملیات شماری از عناصر داعش مجروح و عناصر دیگر نیز مجبور به فرار از مخفیگاه هایشان شدند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 523

به "حمله مجدد داعش به حشدالشعبی، شهید و مجروح شدن نیروهای امنیتی و مقاومت، درگیری شدید حزب الله در جرف الصخر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله مجدد داعش به حشدالشعبی، شهید و مجروح شدن نیروهای امنیتی و مقاومت، درگیری شدید حزب الله در جرف الصخر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید