خبرنگاران اسکوچیچ: حضورم در تیم ملی ایران مثل یک فیلم بود

به گزارش مجله یگانه، تهران- خبرنگاران- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: حضورم در تیم ملی ایران مانند یک فیلم بود زیرا تنها یک روز پس از جدایی از صنعت نفت پیشنهاد تیم ملی را دریافت کردم.

خبرنگاران اسکوچیچ: حضورم در تیم ملی ایران مثل یک فیلم بود

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با حضور در یک برنامه تلویزیونی در ابتدای صحبت هایش گفت: امیدواریم در شرایطی که کرونا ایجاد نموده است، بتوانیم شادی را به مردم ایران بازگردانیم.

وی اضافه نمود: من در نفت آبادان مسائل زیادی داشتم و بازیکنان مسائل زیادی داشتند اما با تمام وجودم کار کردم. از طرفی مسائلی برای پیوستنم به این تیم به وجود آمد چرا که شرایط آب و هوایی آبادان با من سازگار نبود. همان زمان گفتم که به هیچ باشگاه دیگری در ایران نمی روم و نرفتم. پس از آن، تماسی از سوی تیم ملی دریافت کردم که برای من حائز اهمیت بود. من خودم را ایرانی می دانم و هیچ وقت حس نکردم خارجی هستم.

سرمربی تیم ملی ایران افزود: ایران پتانسیل بالایی دارد و می تواند به جام جهانی برود. پیوستنم به تیم ملی شبیه فیلم ها بود. هیچ پیشنهادی دریافت نکردم اما یک روز بعد از جدایی از نفت پیشنهادی از سوی تیم ملی دریافت کردم. ماه ها قبل باشگاه هایی از ایران به من پیشنهاد داده بودند. وقتی به بازیکنان نفت آبادان پرداختی صورت نگرفت، می خواستم قراردادم را فسخ کنم.

اسکوچیچ در مورد اینکه فدراسیون فوتبال ایران به وی اعلام نموده که مشکل صنعت نفت را حل می نماید، توضیح داد: من هر چه می دانستم را گفتم. مسائلی در آبادان داشتم و حتی چند بار کارم به بیمارستان کشیده شد. چند ماه بدون دریافتی کار کردیم اما هر زمان اسم آبادان می آید یاد چیزهای خوب می افتم.

وی در مورد برنامه تیم ملی گفت: برنامه ریزی در این مدت خیلی سخت است چون شرایط اصلا قابل پیش بینی نیست. در حال حاضر برنامه دادند که در اکتبر و نوامبر بازی کنیم و برای همین به دنبال انتخاب حریف تدارکاتی هستیم. زمان کمی برای آماده سازی داریم و مراقب این هستیم برای بازی های حساس بازیکنان خوب مان را از دست ندهیم.

وی در مورد نظرش برای ادامه لیگ افزود: مهم ترین موضوع برای من سلامت بازیکنان است. من صلاحیت پاسخ به این پرسش را ندارم. باید از بازیکنان و کادر تیم ها محافظت شود. امیدوارم ادامه بازی ها بدون مشکل برگزار شود تا مردم شاد شوند.

وی در مورد آمادگی بازیکنان تاکید نمود: این موضوع به مسائل زیادی بستگی دارد. شرایط با قبل فرق نموده است زیرا بازیکنان نمی توانند مانند قبل تمریناتشان را دنبال نمایند.

اسکوچیچ در مورد تفاوت کار در باشگاه با تیم ملی افزود: این دو خیطه کاملا با یکدیگر تفاوت دارند. در باشگاه شما مدت زمان زیادی با بازیکنان هستید اما در تیم ملی شما تنها بازیکنان را انتخاب می کنید، تحلیل می کنید اما آنها را تمرین نمی دهید.

وی افزود: بازیکنان باید مفتخر به پوشیدن پیراهن تیم ملی باشند و برای بازی در تیم ملی از قلبشان مایه بگذارند.

سرمربی تیم ملی ایران در مورد کار سخت این تیم در بازی های انتخابی جام جهانی گفت: زمانی رییس فولاد به من گفت شما مرد روزهای سخت هستید. ما تیم ملی خوبی با بازیکنان توانمند داریم و با این بازیکنان از پس هر چالشی بر می آییم. وقت کوتاه است اما باید در این مدت از شم فوتبالی خودم برای انتخاب بهترین ها استفاده کنم.

وی در مورد ابهام در مورد زمان دقیق برگزاری بازی ها گفت: باید از فیفادی که در سپتامبر فرهم شده است، استفاده کنیم و بازی تدارکاتی هماهنگ کنیم. امروز هم با دبیر کل فدراسیون فوتبال صحبت کردیم تا برنامه را تدوین کنیم. در حال حاضر سعی می کنیم اسم کشورها را نگوییم. کشورها در این شرایط برای انجام بازی محبت آمیز خیلی مایل نیستند اما می خواهیم بهترین انتخاب را برای بازی محبت آمیز داشته باشیم.

اسکوچیچ در مورد رقیبان تیم ملی در رقابت های انتخابی جام جهانی و کیفیت این تیم ها نیز تاکید نمود: من همه بازی ها را به یک اندازه جدی می گیرم. برای مثال بازی با کامبوج شاید در ظاهر آسان باشد اما باید 13 ساعت پرواز کنیم. هیچ بازی آسان نیست اما من بازی عراق و بحرین را دیدم و فهمیدم که در بازی برگشت می توانیم خیلی بهتر باشیم.

وی در مورد ملاقات با بحرین و عراق که ایران بازی رفت را را واگذار نموده است، گفت: این مسائل به مربی قبلی باز می شود. اشتباهات فنی مانند جایگری اشتباه در دفاع و ضعف در حمله وجود داشت که می توانستیم خیلی بهتر باشیم.

سرمربی تیم ملی در مورد لژیونرها نیز توضیح داد: برای من لژیونر و بازیکن داخلی فرق ندارد. من بهترین ها را انتخاب می کنم. از طرفی می خواهم خون جدیدی به رگ های تیم ملی تزریق کنم.

سرمربی کروات تیم ملی در مورد مدت زمان قرارداد خود با تیم ملی توضیح داد: قراردادم طولانی مدت است اما در فوتبال وقتی نتیجه لازم را نگیرید، قرارداد به طور اتوماتیک فسخ می شود. این در فوتبال طبیعی است.

وی در مورد مبلغ قراردادش گفت: این یک موضوع شخصی است اما پول برای من در اولویت نیست.

اسکوچیچ در مورد انتقاداتی که هنگام انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی مطرح شد، تاکید نمود: من در مورد سایر مربیان و بازیکنان نظر نمی دهم. تمرکزم روی کارم است و با این روش کارم را مدیریت می کنم.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 588

به "خبرنگاران اسکوچیچ: حضورم در تیم ملی ایران مثل یک فیلم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اسکوچیچ: حضورم در تیم ملی ایران مثل یک فیلم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید