خبرنگاران تولید سه میلیون و 600 هزار اصله نهال در اردبیل

به گزارش مجله یگانه، اردبیل - خبرنگاران - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با مشارکت بخش خصوصی عملیات تولید سه میلیون و 600 هزار اصله نهال در این استان آغاز شد.

خبرنگاران تولید سه میلیون و 600 هزار اصله نهال در اردبیل

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

شهامت هدایت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: به منظور افزایش سرانه فضای سبز استان و با همکاری و مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی عملیات تولید سه میلیون و 600 هزار اصله انواع نهال سازگار با شرایط اقلیمی شروع شده است.

وی با بیان اینکه نهال های تولید شده از ابتدای سال آینده در بین مردم مناطق مختلف استان توزیع خواهد شد، اظهارداشت: این امر تحول بزرگی در زمینه افزایش سرانه فضای سبز در آینده ایجاد خواهد کرد.

او با بیان اینکه برنامه های روز و هفته درخت کاری امسال بدلیل رعایت مسائل مربوط به پیشگیری از ویروس کرونا در مناطق مختلف استان برگزار نشد، گفت: توزیع و تولید نهال برای اجرای طرح ملی درخت کاری با عادی شدن شرایط محیطی جامعه اجرا می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به برنامه های اجرایی در هفته منابع طبیعی افزود: امسال غرس نهال به منظور اجرای نهضت جنگل کاری همزمان با سراسر کشور از 14 آذرماه شروع شده و تا خاتمه سال ادامه خواهد داشت و توزیع نهال رایگان در بین مردم در تمامی شهرستان های استان شروع شده و مسئله ای در زمینه توزیع نهال نداریم.

او با اشاره به اجرای طرح کاداستر در 180 هزار هکتار از اراضی ملی استان گفت: طی حدود 2 سال گذشته 330 هزار هکتار نقشه برداری در قالب طرح کاداستر در اراضی ملی اجرا شده و این طرح در سطح 180 هزار هکتار دیگر نیز اجرا می شود.

وی یکی از رویکردهای مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل را حل مشکل اختلاف در اراضی ملی گفت و افزود: اجرای 330 هزار هکتار نقشه برداری در قالب طرح کاداستر منجر به کاهش اختلافات مردم با منابع طبیعی شده و در این زمینه جا دارد از حمایت های شورای حفظ بیت المال، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی قدردانی شود.

وی افزود: در حال حاضر با اجرای این طرح 10 هزار هکتار زمین کشاورزی به مجموع اراضی کشاورزی استان اضافه شده و در اختیار کشاورزان مناطق مختلف قرار گرفته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در راستای اجرای طرح رفع تداخل در منطقه جنوب استان اردبیل، 2 هزار 400 هکتار از اراضی ملی و تحت مدیریت این اداره منفک و به مجموع اراضی کشاورزی منطقه جنوب اضافه کرده شد.

هدایت با بیان اینکه مسائل زیست محیطی برای همه خسارت بار بوده و دخالت در طبیعت آثار زیانباری را به همراه دارد، اظهارداشت: همه باید نسبت به طبیعت و محیط زیست مهربان بوده و حرمت آن را برای تحویل سالم آن به آیندگان حفظ کنیم.

صادق پورمحمد، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال نیز گفت: امسال بیش از هفت هزار اصله نهال جنگلی در نهالستان کندرق این شهرستان تولید شده که برای گسترش عرصه های جنگی بکار گرفته خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 377

به "خبرنگاران تولید سه میلیون و 600 هزار اصله نهال در اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تولید سه میلیون و 600 هزار اصله نهال در اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید