خبرنگاران وال استریت ژورنال: واشنگتن قوای نظامی خود را از عربستان خارج نموده است

به گزارش مجله یگانه، تهران - خبرنگاران - نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال روز آدینه در گزارشی نوشت بایدن رییس جمهوری آمریکا در راستای بخشی از بازنگری روابط واشنگتن با ریاض، بعضی از قوای نظامی آمریکا را که برای یاری به عربستان فرستاده شده بود، از این کشور خارج نموده است.

خبرنگاران وال استریت ژورنال: واشنگتن قوای نظامی خود را از عربستان خارج نموده است

به گزارش روز آدینه خبرنگاران، وال استریت ژورنال نوشت: تحولات نظامی از سوی دولت بایدن درحالی انجام شده که ریاض به یاری های نظامی آمریکا در روبرو با حملات موشکی و پهپادی از سوی یمن محتاج است.

این نشریه آمریکایی درادامه اضافه نمود: آمریکا در حال حاضر سه سامانه دفاعی آتشبار ضدهوایی پاتریوت خود را از منطقه خلیج فارس از جمله پایگاه هوایی شاهزاده سلطان از عربستان را خارج ساخته است، این سامانه به منظور محافظت از نیروهای آمریکایی دراین بخش از عربستان مستقر شده بود.

وال استریت ژورنال نوشت: از دیگر قوای نظامی که از چرخه محافظت از عربستان خارج می شوند، یک ناو هواپیمابر (این نشریه امریکایی نامی از این ناو نبرد) و یک سامانه نظارت و مراقبتی است که آنها را از منطقه خاورمیانه برای استفاده در نقاط دیگر دنیا، خارج ساخته است.

این نشریه آمریکایی اضافه نمود: به گفته بعضی مقامات آمریکایی کاهش های بیشتر قوای نظامی آمریکایی از عربستان همچنان مد نظر و درحال آنالیز است.

این گزارش می افزاید: بایدن درحالی به پنتاگون دستور کاهش قوای نظامی آمریکایی که به جهت محافظت از عربستان اعزام شده اند، داده است که میخواهد در گام نخست قوای آمریکا را از منطقه خاورمیانه بدور سازد.

ریاض برای در امان ماندن حملات از جانب یمن دست به دامان دولت بایدن شد

به گزارش خبرنگاران، درحالی وال استریت ژورنال از خروج قوای نظامی آمریکایی از منطقه خاورمیانه و بخصوص عربستان سعودی خبر می دهد که در دوم فروردین ماه 1400، خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده بود : ریاض از دولت بایدن برای دفاع از میادین نفتی و خنثی کردن حملات به این مراکز درخواست یاری نموده است.

بلومبرگ در آن تاریخ گزارش داده بود: عربستان سعودی با تأکید بر نگرانی در خصوص حملات اخیر موشکی و پهپادی، برای دفاع از تأسیسات نفتی خود به دنبال دریافت یاری بیشتر از ایالات متحده است.

به نوشته بلومبرگ، درخواست های یاری سعودی از ژانویه (دی ماه) به دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا ارائه شده بود.

*1302**

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1076

به "خبرنگاران وال استریت ژورنال: واشنگتن قوای نظامی خود را از عربستان خارج نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وال استریت ژورنال: واشنگتن قوای نظامی خود را از عربستان خارج نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید