سفارت عربستان به عدن بازمی گردد

به گزارش مجله یگانه، سفیر عربستان در یمن اعلام کرد پس از امضای توافق ریاض، سفارت این کشور به عدن در جنوب یمن بازخواهد گشت.

سفارت عربستان به عدن بازمی گردد

به گزارش مجله یگانه، محمد آل جابر، سفیر عربستان در یمن در گفت وگوی تلفنی با برنامه معالی المواطن شبکه ام بی سی، گفت، سفارت این کشور قبل از این نیز از طریق دفاتر خدماتی به یمنی ها ویزا اعطا می کرده است.

وی گفت: به زودی سفارت عربستان را دوباره به عدن بازمی گردانیم.

آل جابر در ادامه اضافه نمود: موفقیت عربستان را در تحقق توافق ریاض و امضای آن تبریک می گوییم. این توافق روندهای سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی را محقق خواهد کرد و دولت جدیدی تشکیل خواهد داد که حضورمان در عدن را تسهیل می کند. سفارت در عدن افتتاح می شود و این امر در حمایت سیاسی از این توافق و تسهیل خدمات رسانی سهیم خواهد بود.

سفیر عربستان در یمن همچنین شرح داد: سطح فعالیت دفتر برنامه عربستان برای بازسازی یمن، از شاخه و بخش به دفتر اصلی ارتقا خواهد یافت.

محمد آل جابر همچنین عنوان داشت، اقدامات استراتژیک متعددی در برنامه های عربستان برای بازسازی یمن وجود دارد که این برنامه ها شامل اجرای پروژه های زیرساختی و خدمات اساسی است که آن را اداره خواهد کرد و عربستانی ها با یمنی ها بر اجرای آن نظارت خواهند داشت و این خدمات با هماهنگی دولت مستعفی و دولت محلی ارائه خواهد شد.

روز سه شنبه دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب توافقنامه ریاض را امضا کردند؛ توافقنامه ای که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی آن را مرحله ای جدید در راستای ثبات یمن خواند و انصارالله آن را زیر سوال برد.

براساس این توافق، دولت مستعفی یمن فعالیت های خود را در عدن به عنوان پایتخت موقت خود از سر می گیرد و تمام بخش های سیاسی و امنیتی از جمله شورای انتقالی جنوب در قالب وزارت دفاع و کشور در دولت مستعفی ادغام می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 41

به "سفارت عربستان به عدن بازمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت عربستان به عدن بازمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید