عبدالله: مطرح کردن دولت موقت به فرایند صلح افغانستان کمکی نمی کند

به گزارش مجله یگانه، رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که مطرح کردن مسئله ایجاد دولت موقت به عنوان یک راه چاره به فرایند صلح این کشور کمکی نمی کند.

عبدالله: مطرح کردن دولت موقت به فرایند صلح افغانستان کمکی نمی کند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان در گفت وگو با شبکه 2 صدای و سیمای جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: مذاکرات بین الافغانی می تواند به نتایج پایدار منجر شود و تضمین کننده صلح باشد اما عنوان کردن ایجاد دولت موقت به عنوان یک راهکار کمکی به فرایند صلح نمی کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: در مذاکرات باید درباره صلح و اینکه چه چیزی موفقیت آن را تضمین می کند بحث کرد؛ مذاکرات امروز در مراحل بسیار ابتدایی است و هنوز بحث روی کارشیوه مذاکرات جریان دارد.

عبدالله ادامه داد: برخی مسایل مطرح می شوند که در این مرحله به صلح کمکی نمی کند؛ توافق جامع باید صورت گیرد و نقشه راه باید واضح باشد هدف اصلی و نهایی باید معلوم باشد که معین سرنوشت بدست مردم افغانستان از طریق رأی آزاد مردم افغانستان و یک فرد یک رأی است.

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان شرح داد که مسئله ایجاد دولت موقت توسط برخی اشخاص و گروه ها خارج از محتوی فرایند صلح مطرح می شود و در چنین شرایطی مفید نیست.

عبدالله یکشنبه 27 مهر در ادامه سفرهای منطقه ای خویش برای جلب حمایت از تلاش های صلح، به دعوت رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران در رأس یک هیئت عالی رتبه راهی تهران شد.

وی تا به امروز با وزیر خارجه، رئیس مجلس و وزیر نیروی کشورمان نشست داشته و قرار است با برخی دیگر از مقامات عالیرتبه این دیدار کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 777

به "عبدالله: مطرح کردن دولت موقت به فرایند صلح افغانستان کمکی نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله: مطرح کردن دولت موقت به فرایند صلح افغانستان کمکی نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید