عراق همکاری با آمریکا در حمله به گروه های مقاومت را تکذیب کرد خبرنگاران

به گزارش مجله یگانه، وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای ادعای وزیر دفاع آمریکا مبنی بر همکاری اطلاعاتی این کشور با بغداد قبل از حمله به مواضع گروه های مقاومت در سوریه را رد کرد.

عراق همکاری با آمریکا در حمله به گروه های مقاومت را تکذیب کرد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع عراق ادعای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در مورد همکاری بغداد با این کشور در حمله به منطقه مرزی سوریه را تکذیب کرد.

وزارت دفاع عراق آدینه شب در واکنش به این ادعا بیانیه ای صادر کرد و گفت: وزارت دفاع عراق از آنچه در اظهارات وزیر دفاع آمریکا مبنی بر تبادل اطلاعات استخباراتی با عراق قبل از هدف قرار دادن بعضی از مناطق در اراضی سوریه آمده، ابراز تعجب می نماید.

به گزارش بغداد الیوم، در بیانیه ای که وزارت دفاع عراق منتشر نموده، آمده است: ما در حین اینکه وقوع این مسئله (همکاری اطلاعاتی با آمریکا) را رد می کنیم، تأکید داریم که همکاری ما با نیرو های ائتلاف بین المللی منحصر در هدفی است که این ائتلاف برای آن به ویژه مقابله با گروه تروریستی داعش و تهدیداتی که علیه عراق داشته، تشکیل شده است و این همکاری به گونه است که حاکمیت و وحدت اراضی عراق را حفظ می نماید.

وزارت دفاع آمریکا بامداد آدینه خاطرنشان کرد ارتش این کشور به دستور جو بایدن مواضع متعلق به گروه های مقاومت را در شرق سوریه بمباران نموده است.

پیش از تأیید این خبر توسط پنتاگون ابتدا خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام آگاه مدعی شد آمریکا به مواضعی که گفته می گردد متعلق به نیرو های هم پیمان با ایران در سوریه بوده اند حمله نموده است.

کانال تلگرامی صابرین نیوز، نزدیک به گروه های مقاومت هم گزارش داد هواپیمای آمریکایی بین ابوکمال و القائم در مرز سوریه و عراق را هدف قرار داد.

طبق گزارش این رسانه، گزارش های اولیه از به شهادت رسیدن یک نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر حکایت دارد. صابرین نیوز همچنین نوشت آمریکا یک ساختمان خالی و نقطه دیگری را که متعلق به گروه های مقاومت بوده هدف قرار داد که به شهادت یک نفر و جراحت های جزئی چند نفر دیگر منجر شد.

بعد از این گزارش ها، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای تایید کرد ارتش آمریکا به دستور جو بایدن مواضعی را در شرق سوریه بمباران کرد.

وزارت خارجه سوریه حمله هوایی ارتش آمریکا به مناطق مرزی این کشور با عراق را محکوم کرد و گفت که دولت بایدن باید دست از سیاست های ترامپ بردارد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1033

به "عراق همکاری با آمریکا در حمله به گروه های مقاومت را تکذیب کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق همکاری با آمریکا در حمله به گروه های مقاومت را تکذیب کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید