لهستان خواهان تنبیه معترضان عراقی شد

به گزارش مجله یگانه، فارس نوشت: وزارت امور خارجه لهستان با صدور بیانیه ای خواهان تنبیه معترضان عراقی شد که در واکنش به حملات اخیر واشنگتن به نیروهای الحشد الشعبی، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تحصن باز کردند.

لهستان خواهان تنبیه معترضان عراقی شد

وزارت امور خارجه لهستان روز گذشته (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای که بر روی وب سایت این وزارتخانه نهاده شد، خواهان تنبیه معترضانی شد که در واکنش به حمله اخیر آمریکا به مقر نیروهای الحشد الشعبی مقابل سفارت واشنگتن در بغداد، تظاهرات کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی تاس به نقل از وب سایت وزارت خارجه لهستان، وزارت خارجه این کشور اروپایی در بیانیه خود ضمن حمایت از آمریکا نوشت: ما از دولت عراق می خواهیم تا آنهایی که مسئول بودند و آنهایی که پشت این حوادث (اعتراض مقابل سفارت آمریکا در بغداد) بودند را بخاطر اقداماتشان بازخواست کند.

در ادامه این بیانیه نوشته شده است: لهستان تأکید می نماید که مطابق با کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک، کشور میزبان باید محافظت از هیأت های دیپلماتیک و اماکن آنها را تضمین کند.

پس از حمله یکشنبه شب (29 دسامبر-8 دی) جنگنده های آمریکا به مواضع الحشد الشعبی و شهادت 28 عضو گروه مقاومت کتائب حزب الله عراق، دو روز بعد سه شنبه دهم دی، مردم پس از تشییع پیکر شهدا، مقابل سفارت آمریکا تجمع کردند تا اعتراض خود را نشان بدهند.

به دلیل اقدام محافظان سفارت به شلیک نارنجک های دودزا و گاز اشک آور، بیش از شصت نفر مجروح و مصدوم شدند. روز گذشته (چهارشنبه) نیز در دومین روز متوالی صدها عراقی مقابل سفارت حضور یافتند و اعتراض را ادامه دادند.

الحشد الشعبی پس از دو روز اعترض مقابل سفارت آمریکا طی بیانیه ای رسمی، خواهان سرانجام یافتن تحصن مقابل سفارت آمریکا در بغداد، به احترام تصمیم دولت عراق شد. در این بیانیه آمده است: سازمان حشد الشعبی عراق از کلیه حاضران مقابل سفارت آمریکا می خواهد که به احترام تصمیم دولت عراق و حفظ اقتدار کشور عقب نشینی نمایند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 191

به "لهستان خواهان تنبیه معترضان عراقی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لهستان خواهان تنبیه معترضان عراقی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید