مهندسی انتخابات فوتبال را قبول ندارم

به گزارش مجله یگانه، اعتقاد من بر این است که اگر بخواهیم به انتخابات ریاست فدراسیون انگ مهندسی بزنیم به شعور اعضای مجمع توهین نموده ایم.

مهندسی انتخابات فوتبال را قبول ندارم

به گزارش گروه رسانه های مجله یگانه، اعتقاد من بر این است که اگر بخواهیم به انتخابات ریاست فدراسیون انگ مهندسی بزنیم به شعور اعضای مجمع توهین نموده ایم. شاید این گونه باشد که یک نفر از بین این 9 نفر بیشتر با عقاید و خواسته های من همخوانی داشته و مورد حمایتم باشد، اما اینکه بخواهیم انگ مهندسی به انتخابات بزنیم را قبول ندارم.

فوتبال کشور ما شرایط حساسی را سپری می نماید. انتخاب اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی و در پیش بودن انتخابات فدراسیون حواشی مختلفی را به دنبال داشته است. در این خصوص یکی از نفراتی که می تواند صاحب نظر باشد علی کفاشیان است که با آوردن کی روش به ایران توانست تحول خوبی ایجاد کند و اگرچه در دوره ریاستش در فدراسیون منتقد کمی نداشت، اما بعد از کنار رفتنش خیلی ها فدراسیون او را پیروز تر دانستند. گفت وگو با کفاشیان را در ادامه می خوانید.

مهلت ثبت نام در انتخابات ریاست فدراسیون به انتها رسید و 9 نفر برای تصدی این جایگاه ثبت نام نموده اند.

به نظر من تعداد نفراتی که برای ریاست فدراسیون ثبت نام نموده اند کمی زیاد شده و این ممکن است از جذابیت این انتخابات کم کند. البته این تازه مرحله ابتدایی است و در ادامه باید مدارک این نفرات مورد آنالیز قرار بگیرد. باید منتظر بمانیم و ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.

تقریبا چهره نفرات مدعی ریاست معین شده، این نفرات را چگونه ارزیابی می کنید؟

تمام این نفرات کسانی هستند که سال ها در فوتبال حضور دارند و دارای تجربه و سوابق مدیریتی خوب هستند و به نظر من می توانند برای فوتبال کشورمان مفید باشند. البته در این خصوص اعضای هیات رئیسه بهتر می توانند اظهارنظر نمایند چراکه آنها با مطالعه برنامه این عزیزان، شناخت بهتری از دیدگاه ها و نقشه راه این نفرات خواهند داشت.

شایعاتی مبنی بر مهندسی در انتخابات و دخالت وزارت ورزش در انتخابات شنیده می گردد. به عنوان یکی از نفراتی که سال ها در فدراسیون حضور داشتید این دست از اخبار را تایید می کنید؟

اعتقاد من بر این است که اگر بخواهیم به انتخابات ریاست فدراسیون انگ مهندسی بزنیم به شعور اعضای مجمع توهین نموده ایم. شاید این گونه باشد که یک نفر از بین این 9 نفر بیشتر با عقاید و خواسته های من همخوانی داشته و مورد حمایتم باشد، اما اینکه بخواهیم انگ مهندسی به انتخابات بزنیم را قبول ندارم. ضمن اینکه می دانیم رای اعضای مجمع مخفی است و نام هایی که مجوز می گیرند قانونی هستند.

سعید آذری ایراداتی را به اساسنامه وارد نموده که یکی از آنها انتخاب نایب رئیس دوم به عنوان رئیس سازمان لیگ است.

اینکه می گوییم نایب رئیس دوم، رئیس سازمان لیگ است یک قانونی نیست و در اساسنامه هم ذکر شده که اعضای مجمع می توانند شخص دیگری را برای این پست انتخاب نمایند، اما با توجه به اینکه نایب رئیس دوم، عضو هیات رئیسه است و در کمیته مسابقات حضور دارد، می تواند فرد مناسبی برای این پست باشد. در واقع اساسنامه دست مجمع را برای انتخاب نفرات دیگر باز گذاشته است.

خداداد عزیزی که از منتقدان کی روش به حساب می آمد دیروز از هواداران این مربی پرتغالی بابت انتقادهایش عذرخواهی کرد!

باز هم خدا را شکر می کنم که خداداد شهامت این را داشته که عذرخواهی کند و این خیلی خوب است که ما اگر اشتباهی می کنیم بپذیریم. ما با ادامه فرایند گذشته می توانستیم خیلی بهتر باشیم اما متاسفانه اتفاقات و تصمیمات طوری رقم خورد که به جای پیشرفت، پسرفت نموده ایم.

با جود اینکه فدراسیون رئیس ندارد و با سرپرست اداره می گردد بهتر نبود انتخاب نهایی سرمربی را به بعد از انتخابات موکول می کردیم و فعلا با مربی موقت کار را پیش می بردیم؟

من فکر می کنم بعد از این خیلی دیر می شد و ما باید هرچه زودتر این کار را انجام می دادیم. به هر حال هر زمان دیگری هم بود این هجمه ها وارد می شد. ممکن بود انتخابات به هر دلیلی یا عقب بیفتد یا هر اتفاق دیگری رخ دهد، فوتبال ما در این شرایط حساس نباید بدون سرمربی می ماند و حالا سرمربی تیم ملی می تواند کارش را با دقت شروع کند.

اگر شما رئیس فدراسیون می شدید حاضر بودید با اسکوچیچ همکاری کنید؟

اولا؛ من هیچ مطالعه ای درخصوص ایشان نداشتم که بخواهم نظر بدهم. ثانیا؛ من اگر بودم یک مدت با او کار می کردم، اگر خوب بود به همکاری ام ادامه می دادم و اگر نه از او خداحافظی می کردم.

منبع : فرهیختگان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 282

به "مهندسی انتخابات فوتبال را قبول ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهندسی انتخابات فوتبال را قبول ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید