نقش انگلیس در آموزش نظامیان سعودی برای بمباران یمن

به گزارش مجله یگانه، به گزارش خبرنگاران، سایت کلاسیفاید در گزارشی به آموزش صدها نظامی سعودی و وابسته به ائتلاف عربی توسط انگلیس برای استفاده از جنگنده ها در جریان تجاوز به یمن اشاره نمود.

نقش انگلیس در آموزش نظامیان سعودی برای بمباران یمن

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

در این گزارش آمده است: صدها نظامی سعودی در پایگاه های انگلیس تحت آموزش قرار گرفته اند تا بتوانند از جنگنده ها در جریان بمباران یمن استفاده نمایند.

بر اساس این گزارش، صدها نظامی سعودی و نظامیان وابسته به ائتلاف این کشور در پایگاه های انگلیس آموزش دیده اند.

به نوشته این گزارش، 310 نظامی سعودی در 6 پایگاه هوایی انگلیس تحت آموزش قرار گرفته و آموزش خلبانان سعودی همچنان ادامه داشته و تا چهار سال به طول می انجامد. عمده این آموزش ها برای استفاده از جنگنده های تایفون است.

گفتنی است که جنگنده های تایفون نقش محوری در عملیات بمباران یمن و هدف قرار دادن فرایند امداد رسانی در این کشور ایفا می نماید.

عربستان سعودی به وسیله قرارداد تسلیحاتی خود با انگلیس توانست این جنگنده ها را خریداری کند.

اندرو اسمیت سخنگوی کمپین ضد تجارت سلاح اظهار داشت که جنگ در یمن وخیم ترین بحران انسانی را در دنیا ایجاد نموده و انگلیس در این خصوص با عربستان تبانی نموده است. جنگنده های انگلیسی نقش مهمی در بمباران مناطق مختلف یمن ایفا می نمایند.

پیش از این نهادهای حقوق بشری نسبت به قراردادهای تسلیحاتی عربستان سعودی با انگلیس که عمدتا به نفع تجاوز به یمن صورت می گیرد انتقاد نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 609

به "نقش انگلیس در آموزش نظامیان سعودی برای بمباران یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش انگلیس در آموزش نظامیان سعودی برای بمباران یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید