نگرانی سینماداران چینی از تداوم تعطیلی بلند مدت به دلیل کرونا

به گزارش مجله یگانه، سینماداران کشور چین به شدت از اعمال تداوم تعطیلی سالن های سینما توسط مقامات ارشد شورای جمهوری خلق چین به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیری، گلایه مند هستند.

نگرانی سینماداران چینی از تداوم تعطیلی بلند مدت به دلیل کرونا

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به نقل از ورایتی، بدنه اداری ارشد چین رسماً توصیه نموده است که سینماها و دیگر مکان های تفریحی به دلیل نگرانی ها از ویروس کرونا برای آینده قابل پیش بینی بسته باقی بمانند.

سینماداران کشور چین به شدت از اعمال تداوم تعطیلی سالن های سینما توسط مقامات ارشد شورای جمهوری خلق چین به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیری، گلایه مند هستند. حتی چنانچه سینماها همچون دیگر بخش های تجاری به کار برگردند، همچنان مسائل برای این صنف پابرجا خواهد بود.

کابینه چین، در اعلامیه ای که هفته گذشته در وب سایت رسمی خود منتشر کرد، قوانین مربوط به مراکز تفریحی ازجمله سالن های سینما را تشریح کرد و اقدامات پیشگیرانه سراسری را توصیه کرد. حالا متخصصان محلی فیلم نگران بسته ماندن سالن های سینما تا ماه ژوئن یا جولای(خرداد یا تیرماه) هستند.

دولت چین در این مورد گفت: با توجه به شتاب و گسترش شیوع ویروس کرونا در دنیا و فشار موارد ابتلا از بیرون به داخل کشور، ما باید به مقوله بازگشت به فرآیند فراوری و زندگی روزمره به وسیله عادی سازی کنترل های پیشگیرانه از پاندمی کرونا، سرعت ببخشیم. با این وجود که کشور باید به طور فعال و با روشی منظم ارتقاء کار و فراوری را ازسر بگیرد، راه اندازی مجدد بخش زیادی ازحوزه سرگرمی هنوز خیلی زود است.

با اینکه این نخستین بار نیست که مقامات چینی اعلام نموده اند که سینماها همچنان روزهای سخت بسته ماندن را تجربه خواهند کرد، اعلام این دستور از سوی شورای جمهوری خلق چین به عنوان بالاترین مرجع دولتی آب پاکی را روی دست سینماداران چینی ریخت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 480

به "نگرانی سینماداران چینی از تداوم تعطیلی بلند مدت به دلیل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی سینماداران چینی از تداوم تعطیلی بلند مدت به دلیل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید