واگذاری دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری به معاون نظارت بر بورس ها

به گزارش مجله یگانه، تهران (پانا) - طرح تدوین دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری به معاون نظارت بر بورس ها و ناشران واگذار شد.

واگذاری دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری به معاون نظارت بر بورس ها

به گزارش بازار سرمایه، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه ای به معاون نظارت بر بورس ها و ناشران، محسن خدابخش، خواهان تهیه دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری ظرف مدت 2 ماه، پس از اخذ نظرات صاحب نظران بازار سرمایه شد.

در نامه یادشده، بر ضرورت تسهیل و هم مهلت کافی فرایند احراز هویت سجامی سهامداران به ویژه سهامدارن مقیم خارج از کشور تاکید شده است.

متن نامه محمدعلی دهقان دهنوی به توضیح زیر است:

در راستای رشد و توسعه بازار سرمایه، نیازمندی به ایجاد شرکت های سپرده گذاری تازه و شکل گیری رقابت در این حوزه، ضروری است ظرف مدت 2 ماه از تاریخ این نامه، دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری را پس از اخذ نظرات صاحب نظران فعال در بازار سرمایه تهیه و به منظور طرح در هیئت مدیره آماده کنید.

بعلاوه با توجه به نگرانی هایی که در مورد زمان بندی احراز هویت سجامی برای بعضی از سهامداران به ویژه اشخاص مقیم خارج از کشور ایجاد شده است، ضمن تاکید بر لزوم احراز هویت همه فعالان بازار ضروری است بر فرایند اجرایی به نحوی نظارت کنید که اولا روش احراز هویت اینترنتی تا حد امکان تسهیل و ساده سازی گردد. ثانیا مهلت کافی برای احراز هویت داده گردد. بعلاوه امکان پذیری احراز هویت به وسیله کارگزاران به صورت مستقل هم آنالیز گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1304

به "واگذاری دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری به معاون نظارت بر بورس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری دستورالعمل اعطای مجوز سپرده گذاری به معاون نظارت بر بورس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید