ورود تعاونی ها به اقتصاد دانش بنیان به رفع مسائل اقتصادی کمک می کند

به گزارش مجله یگانه، خبرنگاران/اصفهان استاندار اصفهان گفت: ورود شرکت های تعاونی به مشاغل جدید و اقتصاد دانش بنیان می تواند به حل مسائل اقتصادی کمک کند.

ورود تعاونی ها به اقتصاد دانش بنیان به رفع مسائل اقتصادی کمک می کند

عباس رضایی عصر امروز (چهارشنبه، 19 شهریور ماه) در مراسم افتتاح کارخانه تعاونی بهمن افتخار در بخش زواره اردستان اظهار کرد: موضوع تعاون در دین، فرهنگ و تاریخ ایران ریشه دارد، علاوه بر این به طور مفصل در قانون اساسی به موضوع تعاونی پرداخته شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به موضوع همه گیری ویروس کرونا در کشور گفت: مبارزه با ویروس کرونا یک تعاونی است و اگر همه ما در مقابله با آن فرهنگ تعاون داشته باشیم به راحتی می توانیم این بیماری را شکست دهیم. مدیران و اعضای تعاونی ها توجه داشته باشند که در جهت توسعه تعاون باید کار و تلاش داشته باشند و بروز باشند.

به گزارش اصفهان، رضایی با بیان اینکه با توسعه علم و شبکه های اینترنتی و الکترونیکی نمی توان با نگاه 10 سال گذشته رفتار کرد، گفت: امروز تعاونی هایی پیروز خواهند بود که بتوانند در کار خود اقتصاد دانش بنیان داشته باشند. همچنین ورود شرکت های تعاونی به مشاغل جدید و اقتصاد دانش بنیان می تواند به حل مسائل اقتصادی کمک کند.

وی با بیان اینکه جایگاه دولت الکترونیک و اقتصاد دانش بنیان در آینده حرف اول را خواهد زد، گفت: فکر و اندیشه نو، به روز بودن و پیشگام بودن موضوعات مهمی است که از استان اصفهان انتظار می رود.

همچنین در این مراسم سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: یکی از سه بخش مهم اقتصادی کشور بخش تعاون است که توانسته این بخش را به یکی از موضوعات بسیار مهم تبدیل کند.

کامران کلانی با بیان اینکه در سال جاری 3 تعاونی از استان اصفهان پیروز به رتبه کشوری شدند، گفت: اصفهان در12 سال گذشته رتبه اول کشوری از نظر تعداد طرح تعاونی را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به افتتاح 68 طرح تعاونی در استان اصفهان گفت: میزان سرمایه گذاری کل در این طرح ها 974 میلیارد ریال بوده که مبلغ 158 میلیارد ریال تسهیلات بانکی معادل 16 درصد و مابقی 84 درصد از طریق آورده اعضای تعاونی ها تأمین شده است. با بهره برداری از این طرح ها برای یک هزار و 443 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه طرح های تعاونی قابل بهره برداری سال جاری استان 18 درصد از کل طرح های قابل افتتاح کشور است، گفت: با افتتاح طرح های تعاونی مسکن کارمندی در مجموع 237 واحد مسکونی به اعضا واگذار خواهد شد.

در این مراسم با حضور استاندار اصفهان از 20 تعاونی برگزیده استان در 20 گرایش تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 717

به "ورود تعاونی ها به اقتصاد دانش بنیان به رفع مسائل اقتصادی کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود تعاونی ها به اقتصاد دانش بنیان به رفع مسائل اقتصادی کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید