وزارت کشور افغانستان: باید تماس های جهانی با طالبان محدود گردد

به گزارش مجله یگانه، معاون وزارت کشور افغانستان اعلام نمود که پس از رد فرایند صلح توسط طالبان باید ضمن محدودیت تماس های جهانی با این گروه، از حضور آن ها در رسانه ها نیز جلوگیری گردد.

وزارت کشور افغانستان: باید تماس های جهانی با طالبان محدود گردد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، صدیق صدیقی معاون سیاست گذاری و استراتژی وزارت کشور افغانستان در پی اعلام توقف گفت وگوها توسط طالبان گفت: پس از رد فرایند صلح، اکنون زمان آن رسیده که تحریم ها و فشار بیشتر جهانی بر طالبان اعمال گردد.

وی اضافه نمود: در دو سال اخیر به طالبان آزادی بی قید و شرطی داده شد تا از جنگ دست بردارند و صلح نمایند، شش هزار زندانی آنها آزاد شدند، به شماری از کشورهای مورد علاقه خویش سفر کردند، دفتر سیاسی قطر را به بهانه صلح تقویت کردند، امتیاز گرفتند و مهم تر از همه برای روایت سازی خشن و پیروزی افراطیت از رسانه های ما استفاده کردند.

صدیقی در ادامه اظهارداشت که فرایند مذاکرات در قطر خلاءهای جدی داشت و نتوانست طالبان را به قبول صلح وادار کند و در مقابل این گروه به تبلیغات و سربازگیری ادامه داد.

معاون وزارت کشور افغانستان همچنین تاکید نمود: تماس های جهانی طالبان باید محدود گردد و مهم تر از همه، باید از حضور این گروه در رسانه ها جلوگیری گردد.

وی ادامه داد که رسانه های افغانستان در برابر این گروه باید دقت بیشتری انجام دهند. آزادی بیان ما که به بهای سنگین حفاظت می گردد، باید در اختیار یک گروه تروریستی قرار نگیرد.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر پس از اعلام تعویق 5 ماهه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان روزهای گذشته در بیانیه ای توضیح داد: تا وقتی که همه نیروهای خارجی از کشور ما خارج نشوند، ما در هیچ کنفرانسی که در آن درباره افغانستان تصمیم گیری می گردد، شرکت نخواهیم کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1110

به "وزارت کشور افغانستان: باید تماس های جهانی با طالبان محدود گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت کشور افغانستان: باید تماس های جهانی با طالبان محدود گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید