پیشنهاد های تازه ایران در مذاکرات شامل اصلاحاتی در پیش نویس دور قبلی است

به گزارش مجله یگانه، یکی از مشاوران هیئت مذاکره کننده ایران در وین که نامش فاش نشد درباره جزئیات پیشنهاد های ایران توضیحاتی داده است.

پیشنهاد های تازه ایران در مذاکرات شامل اصلاحاتی در پیش نویس دور قبلی است

به گزارش خبرنگاران، روزنامه قطری العربی النو در رشته توییتی در حساب کاربری خود به نقل از یکی از مشاوران هیئت مذاکره نماینده ایران در وین نوشت که پیشنهاد های نو ایران شامل اصلاحاتی در پیش نویس دوره های قبلی است و مذاکرات به صورت تخصصی پیش می رود.

این مشاور هیئت ایرانی که نام او فاش نشد، در ادامه افزوده است: پیشنهاد ها بر ضرورت لغو عملی و کامل تحریم های آمریکا علیه ایران تاکید دارد. آنچه مانع دستیابی به توافق است، موضع آمریکا در مذاکرات است.

او بعلاوه با اشاره به اینکه آمریکا میخواهد بعضی از تحریم های اساسی را حفظ کند، گفته است: طرف های اروپایی اکنون منطق ایران را در مذاکرات درک می نمایند، اما با فشار از طرف آمریکا روبرو هستند.

پیش تر علی باقری، مذاکره نماینده ارشد ایران در مذاکرات وین اعلام نموده بود که جمهوری اسلامی ایران متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم های ظالمانه و مسائل هسته ای تحویل داده است.

طی دور هفتم مذاکرات، نمایندگان اروپایی حاضر در مذاکرات هم اعلام کردند نمایندگان ایران برای احیای توافق هسته ای 2015 با قدرت های بزرگ بسیار جدی بودند.

پیش از این 6 دور مذاکره از آوریل تا ژوئن 2021 در وین و با کوشش برای بازگرداندن توافق از سوی ایران، روسیه، انگلیس، آلمان، چین و فرانسه به علاوه آمریکا (که از این توافق خارج شد) صورت گرفته بود که آخرین دور آن در تاریخ 30 خرداد ماه سال جاری بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1467

به "پیشنهاد های تازه ایران در مذاکرات شامل اصلاحاتی در پیش نویس دور قبلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد های تازه ایران در مذاکرات شامل اصلاحاتی در پیش نویس دور قبلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید