کدام کسب و کار ها در ایام کرونا سود کردند؟

به گزارش مجله یگانه، یک فعال حوزه کار معتقد است بحث دورکاری و ارائه آموزش های مجازی در نیمه دوم سال باید جدی گرفته و شرایط فعالیت در بستر فضای مجازی برای عمده کسب و کار ها فراهم شود.

کدام کسب و کار ها در ایام کرونا سود کردند؟

به گزارش ایسنا، فتح اله بیات، درباره آسیب پذیری کسب و کار ها در بحران کرونا اظهار کرد: در چند ماهی که درگیر بحث کرونا شدیم، اولین شغل هایی که آسیب دیدند، مشاغل خدماتی و کسب و کار هایی بود که ارتباط مستقیم با مردم داشتند.

وی آژانس های مسافرتی، مراکز تفریحی و گردشگری و رستوران ها را از جمله کار های خدماتی دانست که با شیوع کرونا دچار مشکل و توقف فعالیت شدند و گفت: بخش های تولید وصنعت به دلیل پایداری بیشتر مشاغل با کمترین میزان آسیب روبه رو شدند.

این فعال حوزه کار با بیان اینکه مشاغل خدماتی از ثبات و ماندگاری کمتری در برابر بحران ها و چالش های اقتصادی برخوردارند، تاکید کرد: صاحبان کسب و کار هایی که بنیه اقتصادی ضعیفتری دارند، در چنین شرایطی زود از پا در می آیند لذا معتقدم اگر بتوانیم شغل های پایدار ایجاد کنیم که ساختاری قوی تری داشته باشند به مراتب بهتر است.

بیات بهترین نوع کسب و کار ها در دوران کرونا را کسب و کار های اینترنتی مطرح نمود و گفت: کسب و کار هایی که توانسته اند از فضای مجازی بهترین استفاده را ببرند، پیروز تر بودند و بیشتر سود کردند. در این شرایط شغل هایی هستند که امکان دورکاری برایشان وجود دارد و می توانند فعالیت خود را در بستر اینترنت دنبال کنند لذا کار هایی که قابلیت انجام آن ها در بستر وب و به شکل دورکاری فراهم هست باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: کار هایی که به حضور فیزیکی نیاز ندارد مثل کار های آموزشی یا برگزاری کلاس های دانشگاه ها و مدارس را می توان در قالب فضای مجازی انجام داد به شرط اینکه امکانات اولیه نظیر اینترنت پرسرعت و پهنای باند مناسب و دسترسی به سیستم های هوشمند برای افراد و خانواده ها فراهم شود.

به اعتقاد این فعال حوزه کار، پیامد های شیوع کرونا در نیمه دوم سال غیرقابل پیش بینی است، به همین دلیل باید بحث آموزش های مجازی و دورکاری را جدی بگیریم و امکانات مورد نیاز برای شش ماهه دوم سال را تدارک ببینیم.

منبع: فرارو
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 734

به "کدام کسب و کار ها در ایام کرونا سود کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کسب و کار ها در ایام کرونا سود کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید