گلیج قهرمان کشتی آزاد امیدهای دنیا شد، یک طلا و یک برنز ایران در 5 وزن نخست

به گزارش مجله یگانه، نمایندگان اوزان 97 و 57 کیلوگرم ایران به ترتیب مدال های طلا و برنز کشتی آزاد امیدهای دنیا را از آن خود کردند و حسینی در 70 کیلوگرم نیز پنجم شد.

گلیج قهرمان کشتی آزاد امیدهای دنیا شد، یک طلا و یک برنز ایران در 5 وزن نخست

به گزارش مجله یگانه، رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد زیر 23 سال دنیا (امیدها) امشب (سه شنبه) با برگزاری رقابت های رده بندی و فینال به انتها رسید و مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و علیرضا سرلک در وزن 57 کیلوگرم نیز مدال برنز را از آن خود کرد. امیرحسین حسینی در 70 کیلوگرم نیز پنجم شد.

نتایج کشتی گیران ایران در رقابت های پنج وزن نخست به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور نخست با نتیجه 4 بر یک مقابل رازمیک میساکیان از ارمنستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل ریکوتو آرای از ژاپن با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. سرلک در این مرحله روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله با نتیجه 3 بر 3 مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل زانابازار زاندانبود از مغولستان با نتیجه 7 بر 4 از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 65 کیلوگرم ابوالفضل حاجی پور در دور اول با نتیجه 3 بر صفر و ضربه فنی مغلوب جایدین الرمان از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف قرقیزستانی، حاجی پور از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 70 کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 آرمان آندراسیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل انس اوشلو از ترکیه با نتیجه 4 بر 3 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله امر حسین از مصر را با نتیجه 5 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال به مصاف چرمان والیف از کشور روسیه رفت و با نتیجه 10 بر صفر باخت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل داود ایبراگیموف از آذربایجان با نتیجه 2 بر 2 و ضربه فنی مغلوب و پنجم شد.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 11 بر صفر لوکاس کراساسکاس از لیتوانی را شکست داد وی در دور بعد مقابل گی وی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه 8 بر 6 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 از سد دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار شامیل موسی یف از روسیه را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

علی سوادکوهی در وزن 79 کیلوگرم نیز بدلیل اتمام مهلت گذرنامه اش فرصت حضور در این رقابت ها را از دست داد.

رده بندی نفرات برتر پنج وزن نخست به توضیح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- رینری اورتگا (کوبا) 2- ادلان عسکراف (قزاقستان) 3- افغان خاشالوف (آذربایجان) و علیرضا سرلک (ایران) 5- رامیز گامزاتوف (روسیه) و زانبازار زاندانبود (مغولستان)

65 کیلوگرم: 1- توران بایراموف (آذربایجان) 2- تاکوما تانیاما (ژاپن) 3- ماکسیم ساکولتان (مولداوی) ایهور نیکیفوروک (اوکراین) 5- ایلمان موختاروف (فرانسه) و ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) ... 22- ابوالفضل حاجی پور (ایران)

70 کیلوگرم: 1- میرزا سخولوخیا (گرجستان) 2- چرمن والیف (روسیه) 3- هاروکی سنو (ژاپن) و داود ایبراگیموف (آذربایجان) 5- اولکسی بوریوتا (اوکراین) و امیرحسین حسینی (ایران)

79 کیلوگرم: 1- تاریل گافرینداشویلی (گرجستان) 2- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) 3- رمضان شاری (ترکیه) و رادیک والیف (روسیه) 5- موحامد برید (آمریکا) و ور گولیا (هند)

97 کیلوگرم: 1- مجتبی گلیج (ایران) 2- شامیل موسی یف (روسیه) 3- دزیانیس خرامیانکو (بلاروس) و دانیلو استاسیوک (اوکراین) 5- گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان) و سریک باکیتخانوف (قزاقستان)

به گزارش مجله یگانه، در جریان رقابت های 5 وزن دوم نیز محمد نخودی در 70، کامران قاسمپور در 86 و امیر حسین زارع در 125 کیلوگرم راهی فینال شدند و حسین شهبازی در 92 کیلوگرم به گروه بازنده ها رفت. محمدباقر یخکشی در 61 کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 22

به "گلیج قهرمان کشتی آزاد امیدهای دنیا شد، یک طلا و یک برنز ایران در 5 وزن نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلیج قهرمان کشتی آزاد امیدهای دنیا شد، یک طلا و یک برنز ایران در 5 وزن نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید