بنایی که 140 سال است ناتمام مانده!

به گزارش مجله یگانه، کلیسای ساگرادا فامیلیا واقع در بارسلون که ساخت بنای آن در سال 1882 شروع شده بود و هنوز کامل نشده است، پس از حدود 140 سال، سال گذشته مجوز ادامه ساخت دریافت کرد.

بنایی که 140 سال است ناتمام مانده!

اخیرا اعلام شد، ساخت این کلیسای مشهور به دلیل شیوع ویروس کرونا تا سرانجام سال 2026 نیز به سرانجام نخواهد رسید.

طراحی اولیه ساگرادا فامیلیا که سبک گوتیک است اثر فرانسیسکو د پائولا دل ویلار معمار اسپانیایی است. دل ویلار پس از مدت کوتاهی از این پروژه کنار کشید؛ به دنبال این اتفاق آنتونیو گائودی مسوولیت آن را برعهده گرفت و تغییرات بسکمک در طراحی کلیسا ایجاد کرد.

گائودی، کودکی که در تابستان سال 1852 به جهان آمد، بعدها به یکی از مشهورترین معماران کاتالان در طول تاریخ تبدیل شد.

او که در زمان حیاتش به عنوان معمار بناهای غیرمعمول با رنگ های نه چندان متداول مشهور بود، در 31 سالگی برای نخستین بار مسوولیت ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا را برعهده گرفت.

او تا سن 73 سالگی و پیش از آن که در سال 1926 در یک حادثه جانش را از دست بدهد، همچنان مشغول ساخت این کلیسا بود. گائودی در زمان حیاتش بناهای منحصربفرد بسکمک را به اتمام رساند، اما 14 سال سرانجامی عمرش را صرف ساخت کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا کرد.

گائودی نمادهای مذهبی را برای تمام نقاط این کلیسا طراحی کرد و مجموعه ای بصری از باورهای مسیحیت را خلق کرد. طراحی این بنا به گونه ای است که در زمان اتمام ساخت کلیسا، 18 برج خواهد داشت.

گائودی در دوران زندگی اش معماری با نبوغ و استعداد مثال زدنی محسوب می شد و این نبوغ پس از گذشت سال ها به عنوان یک راهنمای کلیدی دیگر سازندگان ساگرادا فامیلیا را کمک نموده است.

با وجود کوشش برای تکمیل این بنا، بخش هایی از کلیسا که در سال های گذشته ساخته شده بودند نیز تحت بازسازی و بازسازی قرار می گیرند.

اکنون این کلیسا یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری این کشور محسوب می گردد و در شرایط عادی سالانه حدود 2.5 میلیون نفر از آن بازدید می نمایند.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 730

به "بنایی که 140 سال است ناتمام مانده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنایی که 140 سال است ناتمام مانده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید