علم و تکنولوژی

ربات ها کووید 19 را از مرکز شهر پاکسازی می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندپندنت، به نظر می رسد ربات ها ناجی انسان از ویروس کرونا هستند. از همین رو ماشین هایی برای ضدعفونی کردن و پاکسازی کووید 19 در شهر لیدز انگلستان به کار گرفته شده اند تا مرکز شهر را از ویروس کرونا پاک نمایند.

2 مهر 1399

مدرک دانشگاه از 24 میلیون تا یک میلیارد تومان!

ماجرا با یک پیامک شروع می شود؛ پیامکی با توضیح مختصر درباره دادن مدرک در همه مقاطع و رشته ها، همراه با یک شماره تلفن، بعد تماس برقرار می شود و مرد پشت تلفن می گوید برای خرید مدرک روانشناسی باید عجله کرد.

30 شهریور 1399

کافیه دستپخت خوبی داشته باشی

استارتاپ غذالند با تمرکز بر گردآوری هنر آشپزی اقوام ایرانی میخواهد با معرفی غذای قومیت ها از ترک، کُرد، بلوچ، عرب گرفته تا فارس و ترکمن بستری برای آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی باشد .

30 شهریور 1399

وزیرخارجه آمریکا در انگلیس درباره حذف هوآوی مصاحبه می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر به انگلیس و ملاقات با نخست وزیر این کشور قرار است درباره مسائل مختلف از جمله موضوع شرکت چین هوآوی مصاحبه کند.

23 شهریور 1399

شایع ترین واکنش های پوستی به ابزار حفاظتی کرونا و راهکارهای درمانی

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات پوست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مطالعات مروری این مرکز در رابطه با بروز حساسیت ها و واکنش های پوستی در دوران شیوع کرونا و تهیه گایدلاین های درمانی مربوط به بیماری های خاص پوست، گفت: نتایج این مطالعات ساماندهی...

22 شهریور 1399

بی ام و ix3 به صورت آنلاین رونمایی خواهد شد

شیوع بیماری کرونا در طی چندماه اخیر نمایشگاه ها و رویدادهای بسیاری را به تعطیلی کشانده است و حتی مراسم رونمایی نیز به اجبار به صورت آنلاین برگزار می شوند. بی ام و ix3 نیز یکی از خودروهایی خواهد که مراسم رونمایی آن به صورت آنلاین اجرا خواهد شد.

19 شهریور 1399

میثم شکری ساز صاحب بزرگترین مرکز آموزش مجازی در ایران

کارآفرینی از آن دسته واژه هایی است که از ورود آن به واژه های روزمره سال های زیادی نمی گذرد. شاید اگر از یک نفر پرسیده گردد که کارآفرینی چیست و دقیقا به چه کسی کارآفرین گفته می گردد تعداد زیادی از افراد نتوانند معنی دقیق آن را شرح دهند.

15 شهریور 1399

کرونا تولیدات نوار را پایین نیاورده است

حمیدرضا شربتیان، مدیر اپلیکیشن کتاب صوتی نوار، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره حجم تولیدات کتاب های صوتی و روایت هایی که از کاهش فرایند تولیدات دیجیتالی حکایت دارند، مطرح نمود: اوایل شاید به این شکل بود. استدیو خود ما حدود دو ماه -اسفند و فروردین...

13 شهریور 1399

فیسبوک تحریم شد

خبرنگاران: گروهی از بانک های بزرگ کانادایی همکاری تبلیغاتی با فیس بوک را لغو کردند.

12 شهریور 1399

چاپ سه بعدی ساختمان ها با استفاده از خاک

محققان شیوه جدیدی را ابداع کردند که در آن برای چاپ سه بعدی ساختمان ها به جای سیمان از خاک موجود در محل استفاده می گردد.

10 شهریور 1399

رویداد ایده پردازی ساخت نانوحسگرهای زیستی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص سریع به عنوان اولین شبکه ملی نوآوری در حوزه فناوری های راهبردی با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه زیست فناوری کشور، با هدف بومی سازی...

7 شهریور 1399

ماجرای خواستگاری علیرضا اوسیوند از حمیرا ریاضی

شب گذشته (چهارشنبه چهارم تیر)، مهران مدیری در برنامه دورهمی، میزبان علی اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون بود.

6 شهریور 1399

دسترسی به داده های سیستم واکنش به تهدید مغز ممکن شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، سیستم یادشده با بررسی فعالیت های مغز می تواند داده های مربوط به واکنش مغز به تهدیدهای آنی را یافته و آنها را جمع آوری کند.

5 شهریور 1399

مهم ترین چالش پژوهشگاه ها، فعالیت نداشتن در راستای اهداف است ، تربیت دانشجو به جای ایفای نقش پژوهشی

استاد دپارتمان ریاضی دانشگاه تهران گفت: مهم ترین چالشی که پژوهشگاه ها با آن روبه رو هستند این است که برای آنچه به وجود آمده اند و اهداف و مأموریت آن ها است، فعالیت نمایند.

4 شهریور 1399

خورشید فردا در بلندترین روز سال می گیرد

20 سال و ده ماه و 11 روز از آخرین کسوف کلی که از ایران قابل مشاهده بود می گذرد. از 20 مرداد 78 حرف می زنیم؛ روزی که بخش های وسیعی از استان های کردستان، همدان، لرستان، اصفهان، کرمان و سیستان و بلوچستان برای دقایقی زیر سایه ماه رفتند و هموطنان ما با چشمانی گردشده...

3 شهریور 1399

دوترته زیر ذره بین حقوق بشر

محکومیت خبرنگار برجسته فیلیپینی به اتهام نقد صریح به اقدامات رئیس جمهوری این کشور، فعالان حقوق بشری و انجمن های حامی آزادی بیان رسانه ای را به واکنش واداشت و زنگ هشدار جدی حقوق بشری در فیلیپین را به صدا درآورد.

31 مرداد 1399

خبرنگاران خاطرات نقاهتگاه از جشن تولد تا فرار

انزلی- خبرنگاران - شهر کوچک ساحلی انزلی در میان باران و مه زمستانی، بهار را انتظار می کشید، جرثقیلهای بزرگ بندر کالاها را از کشتی ها تخلیه می کردند، ماهی گیران از دل آبهای سرد خزر روزی شان را صید و فروشندگان دوره گرد یا بازار مج ها اجناس خود را در بازارهای...

28 مرداد 1399

نسل جدید سلول های خورشیدی با استفاده از گرافن ها در راه است

با کوشش پژوهشگران دانشگاه MIT نوع جدیدی از سلول های خورشیدی سبک، انعطاف پذیر و صفحات نمایش با استفاده از الکترود های گرافن شفاف ایجاد شده است.

20 مرداد 1399

مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن امشب تمام می گردد

ساعت 24 امروز، پنجشنبه 9 مردادماه 1399 مهلت ارسال پیامک درخواست تسهیلات یاری ودیعه اجاره مسکن به خاتمه می رسد.

13 مرداد 1399

آیفون SE 2020 در سال جاری به یک محصول سود آور برای اپل تبدیل می شود

اگرچه شیوع ویروس کرونا بر کسب وکار بسیاری از کمپانی های فعال در حوزه فناوری تاثیر گذاشته است، اما به نظر می رسد آیفون SE 2020 محصولی است که می تواند تا حدی راه را برای سودآوری اپل در سال جاری هموار کند. موفقیت این دستگاه در بازارهای مهمی مثل چین و محبوبیت...

7 مرداد 1399
تعداد: (115)