فرهنگ و هنر

کافیه دستپخت خوبی داشته باشی

استارتاپ غذالند با تمرکز بر گردآوری هنر آشپزی اقوام ایرانی میخواهد با معرفی غذای قومیت ها از ترک، کُرد، بلوچ، عرب گرفته تا فارس و ترکمن بستری برای آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی باشد .

30 شهریور 1399

3 شرط استراماچونی برای بازگشت به استقلال ، مرد ایتالیایی منتظر ضمانت است اطلاعیه باشگاه استقلال: مذاکره با استراماچونی برای بازگشت استراماچونی بخواهد برگردد هم نمی تواند! (فیلم)

پس از این اتفاق باشگاه در بیانیه ای رسمی تایید کرد که می خواهد آندره آ استراماچونی را به ایران و نیمکت استقلال بازگرداند.

22 شهریور 1399

تماشای فیلم روی رودخانه سن

پس از شیوع ویروس کرونا و استقبال از ایده سینما ماشین، مسوولان شهر پاریس در ابتکار عملی رودخانه سن را به یک سینمای فضای باز تبدیل نموده اند.

22 شهریور 1399

عملیات اجرایی تکمیل فاز اول کمپینگ گردشگری خالدنبی کلاله شروع شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از شروع عملیات اجرایی تکمیل فاز اول کمپینگ گردشگری خالد نبی کلاله با اعتباری بالغ بر 7میلیارد ریال اطلاع داد.

21 شهریور 1399

مهم ترین فیلم های برادران داردن؛ ستار ه های بی همتای سینمای بلژیک

برادران داردن بی تردید از مطرح ترین نام های امروز سینمای دنیا و بویژه سینمای اروپا، دو فیلم ساز اصالتا بلژیکی اند که با آثارشان نگاهی تلخ، واقع گرایانه و بعضا گزنده به شرایط اجتماعی امروز اروپا دارند.

19 شهریور 1399

سالن های سینما در دروان کرونا ترسناک نیست، 80 درصد فیلم های سینمای ایران مخاطب زیادی ندارند

شصت و نهمین قسمت از برنامه سینمایی هفت با حضور منتقدان و موضوع آنالیز شرایط سینماها در دوران کرونابامداد شنبه روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

18 شهریور 1399

اجرای نمایش برگشتن لغو شد، تأخیر اجرا تا بهبود شرایط کرونایی

امیرحسین شفیعی مدیر تماشاخانه سرو از لغو اجرای نمایش برگشتن به کارگردانی حسین مسافرآستانه تا بهبود شرایط کرونایی و کم شدن خطر انتقال ویروس اطلاع داد.

18 شهریور 1399

چه موقع بهترین زمان برای سفر به بانکوک است؟

بانکوک پایتخت به روز کشور تایلند بوده، اگر شما به این شهر سفر کنید، نمی توانید در یک کلمه بانکوک را توصیف کنید. زمان مناسب سفر به بانکوک را در این جا برای شما بیان می کنیم. اگر شما برای اولین بار، به بانکوک مسافرت می کنید، این شهر را مرزی بین حال و گذشته...

17 شهریور 1399

کرونا تولیدات نوار را پایین نیاورده است

حمیدرضا شربتیان، مدیر اپلیکیشن کتاب صوتی نوار، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره حجم تولیدات کتاب های صوتی و روایت هایی که از کاهش فرایند تولیدات دیجیتالی حکایت دارند، مطرح نمود: اوایل شاید به این شکل بود. استدیو خود ما حدود دو ماه -اسفند و فروردین...

13 شهریور 1399

ماجرای خواستگاری علیرضا اوسیوند از حمیرا ریاضی

شب گذشته (چهارشنبه چهارم تیر)، مهران مدیری در برنامه دورهمی، میزبان علی اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون بود.

6 شهریور 1399

حذفی های مهم و غیرمنتظره جشنواره فیلم فجر

خبرنگاران: خداحافظی سه فیلم اجتماعی از جشنواره سی و هشتم از سه فیلمی که سال جاری به مشکل ممیزی خوردند هیچکدام به جشنواره فجر راه نیافتند. قاتل و وحشی دچار مسائل مالکیت شد و آنالیز نشد. عنکبوت در فهرست رزرو و به شکل طعنه آمیزی در اولویت آخر نهاده شد و نمایشی...

3 شهریور 1399

خط فرضی در راستا جشنواره تورنتو

فیلم سینمایی خط فرضی به کارگردانی فرنوش صمدی روز های پایانی مراحل فنی را طی می نماید تا آماده نمایش در بخش مسابقه فیلم های اول و دوم اکتشافات جشنواره تورنتو 2020 گردد.

1 شهریور 1399

خبرنگاران اسکوچیچ: حضورم در تیم ملی ایران مثل یک فیلم بود

تهران- خبرنگاران- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: حضورم در تیم ملی ایران مانند یک فیلم بود زیرا تنها یک روز پس از جدایی از صنعت نفت پیشنهاد تیم ملی را دریافت کردم.

30 مرداد 1399

خبرنگاران خاطرات نقاهتگاه از جشن تولد تا فرار

انزلی- خبرنگاران - شهر کوچک ساحلی انزلی در میان باران و مه زمستانی، بهار را انتظار می کشید، جرثقیلهای بزرگ بندر کالاها را از کشتی ها تخلیه می کردند، ماهی گیران از دل آبهای سرد خزر روزی شان را صید و فروشندگان دوره گرد یا بازار مج ها اجناس خود را در بازارهای...

28 مرداد 1399

با رد پا نمکی ترین مردان جدید جهان، 18 محوطه در معدن چهرآباد شناسایی شدند

ابولفضل عالی، مسئول پژوهش میراث فرهنگی استان زنجان با بیان این که تا کنون دو فصل ما و چهار فصل با آلمانی ها در معدن چهرآباد نسبت به کاوش ها اقدام کرده ایم، اضافه کرد: کار جدید متمرکز بر کار معدن و کاوش محوطه های اطراف معدن است و برنامه این است برخی محوطه...

27 مرداد 1399

تابعیت استاد نجیب مایل هروی پژوهشگر برجسته افغانستانی پذیرفته شد

تابعیت استاد نجیب مایل هروی پژوهشگر برجسته افغانستانی مقیم مشهد پذیرفته شده و در مرحله ابلاغ به مراجع مرتبط است.

24 مرداد 1399

کاخ موزه هافبورگ؛از قصرهای سلطنتی و زیبای وین

کاخ هافبورگ (Hofburg)، قصری سلطنتی در شهر وین است و به مدت چندین قرن و تا اواخر جنگ جهانی اول، مرکز اصلی حاکمیت خاندان هابسبورگ (Habsburgs) به حساب می آمد. بنابراین بخش بزرگی از تاریخ کشور اتریش در کاخ هافبورگ و به خصوص به دست ملکه ماریا نوشته شده است و امروزه از...

23 مرداد 1399

تخصیص 20میلیارد ریال اعتبار برای سامان دهی تپه حصار دامغان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان گفت: 20میلیارد ریال اعتبار برای سامان دهی محوطه تاریخی 7هزارساله تپه حصار دامغان اختصاص پیدا نموده است.

22 مرداد 1399

قطعی شدن اکران فیلم پیمان قاسمخانی از اول تیر

اکران فیلم خوب، بد، جلف 2 به کارگردانی پیمان قاسمخانی از اول تیرماه قطعی شد.

21 مرداد 1399

نسل جدید سلول های خورشیدی با استفاده از گرافن ها در راه است

با کوشش پژوهشگران دانشگاه MIT نوع جدیدی از سلول های خورشیدی سبک، انعطاف پذیر و صفحات نمایش با استفاده از الکترود های گرافن شفاف ایجاد شده است.

20 مرداد 1399
تعداد: (112)