صنایع دستی

تکلیف سفر در نوروز 1400 چیست؟

در حالی آمار ابتلا به کرونا به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی در حال افزایش است که بعضی درصدد برنامه ریزی سفرهای نوروزی هستند؛ اما باید منتظر بود و دید که آیا امکان سفر در آن روزها وجود دارد یا خیر.

19 فروردین 1400

موزه میراث روستایی گیلان

موزه میراث روستایی گیلان کجاست؟موزه میراث روستایی گیلان در در پارک جنگلی سروان رشت است. وقتی به کیلومتر 18 آزادراه رشت قزوین رسیدید نرسیده به پلیس راه به سمت جاده سروان - شفت حرکت کنید. کم کم موزه زیبای میراث روستایی گیلان خودنمایی می نماید.

6 فروردین 1400

بخشنامه امهال حق بیمه آذر و دی مشاغل متاثر از کرونا

خبرگزاری خبرنگاران-مصطفی سالاری بخشنامه امهال حق بیمه آذر و دی 99 سهم کارفرما برای فعالیت های آسیب دیده از کرونا را به تمامی واحد های بیمه ای ابلاغ کرد.

29 دی 1399

بازسازی پازل دیگری از قلعه های تاریخی یزد

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان یزد، بازسازی پازل دیگری از قلعه های تاریخی یزد صورت می گیرد.

25 آذر 1399

نابودی 97 درصد مشاغل وابسته به صنعت گردشگری ایران، فعالان گردشگری: تعطیلی گردشگری ایران تا سال 2025 ادامه دارد

خبرنگاران: کرونا چنان آسیبی به گردشگری ایران وارد نموده است که حتی رییس کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته اتاق بازرگانی ایران نیز از آسیب 97 درصدی به کسب و کارهای وابسته به گردشگری کشور سخن گفته است. این تعبیر یعنی آنکه از صنعت گردشگری ایران دیگر چیزی...

11 آذر 1399

اجرای طرح مرمتی مسجد جامع تاریخی خمس شروع شد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، علی درویشی صبح امروز، 24 آبان ماه در نشست با اعضای شورای اسلامی و دهیار و هیات امنای مسجد جامع روستای خمس اظهار کرد: با مطالعات اجرا شده توسط اداره کل میراث فرهنگی و تهیه طرح...

25 آبان 1399

شروع بازسازی دوگنبدان کوخرد در بستک

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، رضا برومند روز پنج شنبه 24 مهرماه با بیان این مطلب گفت: در این فاز، دیواره ها و تزئینات داخلی بنا بازسازی و بازسازی می گردد.

27 مهر 1399

عملیات اجرایی تکمیل فاز اول کمپینگ گردشگری خالدنبی کلاله شروع شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از شروع عملیات اجرایی تکمیل فاز اول کمپینگ گردشگری خالد نبی کلاله با اعتباری بالغ بر 7میلیارد ریال اطلاع داد.

21 شهریور 1399

با رد پا نمکی ترین مردان جدید جهان، 18 محوطه در معدن چهرآباد شناسایی شدند

ابولفضل عالی، مسئول پژوهش میراث فرهنگی استان زنجان با بیان این که تا کنون دو فصل ما و چهار فصل با آلمانی ها در معدن چهرآباد نسبت به کاوش ها اقدام کرده ایم، اضافه کرد: کار جدید متمرکز بر کار معدن و کاوش محوطه های اطراف معدن است و برنامه این است برخی محوطه...

27 مرداد 1399

تخصیص 20میلیارد ریال اعتبار برای سامان دهی تپه حصار دامغان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان گفت: 20میلیارد ریال اعتبار برای سامان دهی محوطه تاریخی 7هزارساله تپه حصار دامغان اختصاص پیدا نموده است.

22 مرداد 1399

دکوراسیون لاکچری خانه محسن و سعیده در مشهد

وب سایت چیدانه - صدف حقیقت: یکی از فاکتور های مهمی که در زمان طراحی و چیدمان خانه باید در نظر بگیرید، علاقه به طراحی خانه تان است. این شما هستید که ساعت ها، روز ها و سال های زیادی را در این خانه زندگی می کنید و نظرات افراد دیگر و مهمان هایی که به منزلتان می...

17 تیر 1399

از شنبه تا آدینه بازارهای محلی دبی

بازارهای محلی دبیشهر دبی در سال های اخیر به یکی از مدرن ترین شهرهای خاورمیانه تبدیل شده است که در کشور امارات متحده عربی واقع شده است. این شهر مقصد مسافران زیادی از سراسر دنیا می باشد که هر کدام بنا به دلایل خاص خودشون که شامل تفریح، کار یا تحصیل است به...

24 خرداد 1399

از کوه سحرآمیز، اکتشاف فرهنگی تااقامت در جزیره نارگیل

همراه این مقاله باشید تا با جاذبه های گردشگری فوق العاده زیبای بعضی مکان های دنیا آشنا شوید که حتما ذوق سفر را در شما زنده می نماید.

6 خرداد 1399

صدور 147 مجوز مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی قزوین

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی قزوین از صدور 147 مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان در حوزه صنایع دستی استان طی سال 98 اطلاع داد.

25 اردیبهشت 1399

تخریب بخشی از خانه حمید سبزواری بر اثر بارندگی های اخیر

مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار گفت: بخشی از خانه مرحوم استاد حمید سبزواری معروف به پدر شعر انقلاب در پی بارندگی های اخیر تخریب شد.

9 اردیبهشت 1399

رونق صنایع دستی تلاشی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

خبرنگاران/فارس معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری فارس اعتقاد دارد که توجه به رونق صنایع دستی به معنای تحقق شاخص های مد نظر در اقتصاد مقاومتی است.

28 فروردین 1399

برگزاری جشنواره کوچ عشایر درگچساران

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه وبویراحمد اطلاع داد: جشنواره کوچ عشایر اردیبهشت سال آینده در گچساران برگزار می گردد.

22 فروردین 1399

هنرمند صنایع دستی کارآفرین برتر استان کهگیلویه و بویراحمد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از انتخاب هنرمند صنایع دستی به عنوان کارآفرین برتر استان اطلاع داد.

18 فروردین 1399

مرکز صادرات صنایع دستی در گنبدکاووس راه اندازی می گردد

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، مرکز صادرات صنایع دستی با موضوع گنبدکاووس راه اندازی می گردد.

18 فروردین 1399

مصرف بنزین در چهارمحال و بختیاری 15 درصد افزایش یافت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چهارمحال و بختیاری گفت: در مرحله دوم مسافرت ها در استان مصرف بنزین 15 درصد افزایش یافته است.

17 فروردین 1399
تعداد: (30)