ناو جنگی آمریکا اوراق می شود

به گزارش مجله یگانه، ناو تهاجم آبی خاکی USS Bonhomme Richard از کلاس Wasp نیروی دریایی آمریکا که تیر ماه امسال دچار آتش سوزی شده بود در نهایت اوراق خواهد شد.

ناو جنگی آمریکا اوراق می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از مشرق، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که بعد از مطالعات گسترده و بررسی پیشنهادهای مختلف تصمیم گرفته است تا ناو تهاجم آبی خاکی USS Bonhomme Richard را که در تیر ماه سال جاری در بندر سن دیگو ایالت کالیفرنیا دچار آتش سوزی شدید شده بود را اوراق کند. این شناور تهاجم آبی خاکی که با کد LHD-6 شناخته شده و از کلاس Wasp بود چیزی در حدود 1.5 میلیارد دلار قیمت داشت. بر اساس آتش سوزی که مبارزه با آن بین 4 تا 5 روز طول کشید بخش عمده ای از بخش های پایینی، عرشه پروازی و پل فرماندهی ناو به طور کل نابود شد.

براساس برآوردهای اجرا شده سه طرح پیش روی نیروی دریایی آمریکا قرار داشته است که یکی بازسازی این شناور به شرایط اولیه بوده است که بهایی در حدود 2.5 الی 3 میلیارد دلار و زمانی بین 6 تا 7 سال نیاز داشته است. گزینه بعدی تغییر نقش شناور و بازسازی آن بوده است که این گزینه نیز بهایی در حدود یک میلیارد دلار و زمانی در حدود 5 الی 7 سال نیاز داشته است. گزینه آخر اوراق کردن کشتی با بهایی در حدود 30 میلیون دلار بوده است که نهایتا 9 ماه تا یک سال زمان می برد که در نهایت همین گزینه اوراق کردن انتخاب شد. زمان آغاز عملیات اوراق کردن این شناور هنوز معین نیست چرا که هنوز تحقیقات در خصوص علل آتش سوزی و ادامه آن نیز ادامه دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 862

به "ناو جنگی آمریکا اوراق می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو جنگی آمریکا اوراق می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید