یاری به تقویت مهارت های شناختی در دانش آموزان استثنایی

به گزارش مجله یگانه، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و سازمان آموزش و پرورش استثنایی برای تقویت همکاری های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی با ایجاد یک کارگروه تخصصی موافقت کردند.

یاری به تقویت مهارت های شناختی در دانش آموزان استثنایی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با شکل گرفتن همکاری مشترک به یاری این کارگروه، توانمندسازی خانواده ها در توان بخشی بچه ها دارای اختلالات یادگیری شتاب می گیرد.

از دیگر برنامه های کارگروه مشترک، اعلان فراخوان های علمی، پژوهشی و فناورانه، آموزش مربیان برای ارتقای کارکردهای شناختی، یاری به متقاعد سازی جامعه در روبرو با اختلالات یادگیری بچه ها و هم تشکیل مراکز آنلاین ارائه خدمات است.

بعلاوه با تدوین لیست و تدوین مداخلات توان بخشی درحوزه اختلالات یادگیری بچه ها، فراوری بسته های پرورش شناختی برای نوآموزان پیش دبستانی ، انجام غربالگری ازطریق بازی وتهیه وتدوین آزمون های شناختی راه برای یادگیری شناختی بچه ها استثنائی هموار می گردد.

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با هدف افزایش کارکردهای یادگیری بچه ها، حمایت از روش های نوین یادگیری را در دستور کار قرار داده است.

بعلاوه حمایت از طرح های نوآورانه برای توان بخشی شناختی یکی دیگر از اولویت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و هرساله، طرح های خلاق در توسعه ابزارها و فناوری های نوین شناختی و کارآزمایی بالینی روش ها و سازوکارهای بهینه سازی و ارتقای شناختی با هدف برطرف چالش ها حمایت می شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1274

به "یاری به تقویت مهارت های شناختی در دانش آموزان استثنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری به تقویت مهارت های شناختی در دانش آموزان استثنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید