آخرین عکس روی سد یخی

به گزارش مجله یگانه، شکستن یخ روی سد در حوالی تفت، جان دو پسر دانشجو را گرفت. دو پسر جوان همراه دوست خود در حال عکاسی بودند که ناقوس مرگ برایشان به صدا درآمد.

آخرین عکس روی سد یخی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از روزنامه جام جم، ظهر پنجشنبه بیست وپنجم دی سال جاری چهار جوان برای تفریح به سد یخ زده برفخانه روستای طزرجان شهرستان تفت رفتند.

سه نفرشان روی سطح یخ زده سد که شش متر عمق داشت، ایستادند تا نفر چهارم از آنها عکس یادگاری بگیرد که یخ زیر پایشان شکست و به زیرآب کشیده شدند.

دوست شان که در حال عکاسی از آنها بود، سریع به سمت آنها رفت و توانست یکی شان را نجات دهد اما دو نفر دیگر به نام های سعید و حسین زیرآب رفتند.

سعید بابایی 22ساله، دانشجوی مهندسی عمران بود و خانواده اش باگذشت چهار روز از حادثه هنوز مرگ او را باور ننموده اند.

برادر سعید 22ساله درباره حادثه به خبرنگار جام جم می گوید: برادرم رتبه اول دانشگاه یزد بود و در رشته مهندسی عمران تحصیل می کرد. ما در احمدآباد اردکان زندگی می کنیم. نزدیک امتحانات خاتمه ترم دانشگاهش بود. دوستانش به او پیشنهاد دادند حالا که نزدیک امتحانات است، سفر یکروزه به روستا داشته باشند تاکمی روحیه شان بهترشود. قرار شد به روستا بفرایند. برادرم، دوستش حسین که دانشجوی پرستاری بود، حافظ و جواد چهارشنبه شب راهی سفر بی بازگشت به طزرجان شهرستان تفت شدند. خانواده حسین در آن روستا خانه ای داشتندکه شب را آنجا سر کردند. قرار بود روز بعد به خانه برگردند اما خبری از آنها نشد و منتظرشان بودیم. بعدازظهر پنجشنبه از یکی از اقوام که پلیس بود، شنیدیم چند جوان که اهل احمدآباد اردکان بودند به خاطر شکستن یخ های سد برفخانه منطقه طزرجان داخل آب سد افتاده و دچارحادثه شده اند. بعد از اطلاع از آن حادثه دل نگران شدیم که نکند اتفاقی برای برادرم و دوستانش افتاده باشد، به همین دلیل راهی محل حادثه شدیم.

حمیدرضا اضافه کرد: عصر که به سد رسیدیم، دیدم که غواصان دو جسد را از آب بیرون آورده و در حال انتقال آنها به پزشکی قانونی هستند. سمت اجساد رفتم و وقتی پارچه را کنار زدم، دیدم جسد برادرم، سعید است. سعید کنگ فوکار حرفه ای بود. در مسابقات جهانی و داخل کشور مدال های مختلف کشوری آورده بود. با آنالیز حادثه متوجه شدم هم دانشگاهی برادرم به نام جواد مصدوم و راهی بیمارستان شده و فقط حافظ زنده مانده است. خیلی شوکه بود و می گفت خیلی کوشش نموده برادرم و حسین را نجات دهد که پیروز نشده است.

با حاضران در محل که حرف زدم، متوجه شدم ازچند روز قبل، سد یخ زده و افراد زیادی روی یخ سد رفته و آنجا ایستاده و عکس گرفته بودند اما زمانی که برادرم و دو دوستش روی یخ می فرایند، سطح یخ سد می شکند و داخل آب می افتند. جواد تکه یخی را می گیرد و روی آب می ماند که حافظ شیلنگی به سمتش پرت نموده و او را بیرون می کشد اما وقتی شیلنگ را دوباره می اندازد تا بتواند برادرم و حسین را نجات دهد، پیروز نشده و آن دو غرق می شوند. در ادامه، غواصان اجساد آنها را بیرون آورده و داغ سنگینی بردل دو خانواده ماند.

معصومه ملکی - گروه حوادث

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 952

به "آخرین عکس روی سد یخی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین عکس روی سد یخی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید