ادارات ثبت احوال کشور یکم و دوم اسفند باز هستند

به گزارش مجله یگانه، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: ادارات ثبت احوال کشور در روزهای پنجشنبه و آدینه (یکم و دوم اسفند ماه) بمنظور پاسخگویی و تحویل شناسنامه های تعویضی و مفقودی متقاضیانی که از قبل درخواست داده بودند، باز هستند.

ادارات ثبت احوال کشور یکم و دوم اسفند باز هستند

به گزارش گروه اجتماعی مجله یگانه، سیف الله ابوترابی گفت: همچنین در روز انتخابات، سازمان ثبت احوال جوابگوی مراجع و مسئولان شعب اخذ رای به منظور برطرف ابهام برای مدارک هویتی رای دهندگان خواهد بود و به صورت تلفنی استعلام های مورد نظر را پاسخ می دهد.

وی ادامه داد: افرادی که تقاضای صدور کارت هوشمند ملی نموده اند و رسید دریافت کارت آن ها مفقود شده، برای آن ها گواهی رایگان صادر می گردد تا با آگاهی از شماره ملی خود بتوانند در انتخابات شرکت نمایند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: در دست داشتن اصل شناسنامه از الزامات شرکت در انتخابات است و همچنین افراد باید از شماره ملی یا همان کد ملی خود آگاهی داشته باشند. افراد برای آگاهی از شماره ملی خود یا از قبل اقدام به دریافت کارت ملی نموده بودند که شامل همان کارت های نمونه قدیم است یا اینکه برای صدور کارت هوشمند ملی خود اقدام نموده اند و از شماره ملی خود آگاه هستند یا اینکه شناسنامه های خود را تعویض نموده اند و دارای شناسنامه مکانیزه هستند که درآن شماره ملی قید شده است. روش دیگر آگاه شدن از شماره ملی این است که در سال های گذشته شماره ملی افراد به وسیله کارت های ملی قدیم به آن ها ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: در تلاشیم تا زمینه حضور حداکثری هموطنان را در انتخابات پیش رو مهیا کنیم و همه مقدمات برای شرکت در انتخابات برای همه اتباع ایرانی فراهم و تمهیدات مورد احتیاج در برگزاری انتخابات اندیشیده شده است.

ابوترابی با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال کشور و استان ها گفت: سازمان ثبت احوال کشور برابر قانون به عنوان یکی از اعضای هیات اجرایی در شهرستان ها و از مراجع چهارگانه استعلام، مقدمات انتخابات را برگزار می نماید.

وی گفت: براساس هماهنگی های به عمل آمده همه هموطنانی که خود را در معرض انتخاب قرار داده اند و به وسیله وزارت کشور ثبت نام نموده اند، از سوی سازمان ثبت احوال مورد استعلام قرار گرفته و ما نیز هویت افرادی را که از ما استعلام خواستند به ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان منعکس کردیم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: برای جلوگیری از ازدحام کاری، از دو ماه قبل اعلام آمادگی کردیم و در همه شهر ها به ویژه تهران بزرگ هرگونه خواسته هموطنان اعم از تغییر نام خانوادگی و تعویض اوراق هویتی را سریعاً پیگیری می کنیم.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز آدینه دوم اسفند ماه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 307

به "ادارات ثبت احوال کشور یکم و دوم اسفند باز هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادارات ثبت احوال کشور یکم و دوم اسفند باز هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید