دبیر: کسی نمی تواند ادعا کند با برتری مقابل رقبای خود کنار گذاشته شده است، چرخه انتخابی برای جهانی نروژ در حال اجرا است

به گزارش مجله یگانه، رئیس فدراسیون کشتی گفت: با وجود کرونا، همه در انتخابی تیم ملی شرکت کردند و هیچ کشتی گیری نمی تواند بگوید که من همه را بردم و کنار گذاشته شدم.

دبیر: کسی نمی تواند ادعا کند با برتری مقابل رقبای خود کنار گذاشته شده است، چرخه انتخابی برای جهانی نروژ در حال اجرا است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، علیرضا دبیر با تأکید بر اینکه همانطور که از ابتدا هم گفتم هیچ کشتی گیری بدون انتخابی راهی المپیک نخواهد شد، این امر محقق شد و اگر کسی مصداقی ادعا دارد که تمامی حریفان خود را شکست داده، اما انتخاب نشده است یا در چرخه حضور نداشته، اعلام کند.

وی افزود: با توجه به اینکه کل کشور در یک سال و نیم گذشته درگیر کرونا بود، نتوانستیم چرخه انتخابی تیم ملی را به طور کامل انجام دهیم اما همه در انتخابی تیم ملی شرکت کردند و هیچ کشتی گیری نمی تواند بگوید که من همه را برده ام یا در چرخه نبوده ام و من را کنار گذاشته اند.

دبیر شرح داد: در کشتی آزاد به غیر از حسن یزدانی و در کشتی فرنگی هم به غیر از محمدعلی گرایی و علیرضا نجاتی همه در کارنامه خود شکست داشته اند، اما با این وجود بازهم به آن ها شانسی داده شد تا در چرخه بمانند و خود را اثبات کنند.

وی ادامه داد: قبلا هم گفته ام که همه برای حضور در تیم های ملی باید در انتخابی شرکت کنند و چرخه ما برای انتخاب تیم های ملی از آبان ماه شروع شده (لیگ دور رفت و برگشت، انتخابی صربستان، جام جهانی صربستان، مسابقات ایتالیا، اوکراین، دانکلوف و نیکولای پتروف بلغارستان، گزینشی المپیک قزاقستان، قهرمانی آسیا، گزینشی المپیک بلغارستان و انتخابی درون اردویی) و رقابت های بین المللی لهستان مرحله آخر آن خواهد بود.

رئیس فدراسیون کشتی تأکید کرد: با توجه به اینکه کمیته ملی المپیک لیست نفرات اعزامی را از ما می خواهد و باید کارهای اعزام آن ها از جمله تهیه ویزا و بلیت هرچه زودتر انجام پذیرد، باید تا آخر خردادماه ترکیب تیم های اعزامی به المپیک توکیو را اعلام کنیم.

دبیر با قدردانی از کادر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد به خصوص محمد بنا و غلامرضا محمدی به جهت زحماتی که در اردوهای تیم های ملی متحمل شده اند، گفت: از تک تک شما کشتی یران هم بابت اینکه 8 ماه در اردو بودید و در شرایط کرونا و قرنطینه تمرینات را برگزار و سختی ها را تحمل کرده اید هم تشکر می کنم. ضمن اینکه قدردان زحمات کادرهای فنی و کشتی گیران رده های سنی جوانان و نوجوانان که اردوهای آن ها هم در حال برگزاری است هستیم.

وی گفت: وظیفه بنده به نام رئیس فدراسیون و همکارانم این است که که پشتیبانی های لازم را انجام دهیم و امکانات را مهیا کنیم که شما و مربیان برای انجام تمرینات دغدغه نداشته باشید اما شما هم وظیفه دارید احترام مربیان خود را حفظ کنید، اخلاق را در اردو مدنظر قرار دهید، نظم و انضباط اردویی را رعایت کنید، خوب تمرین کنید تا بتوانید پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورید و ضمن افتخارآفرینی برای مردم ایران، دل آن ها را شاد کنید. قطعا تمامی این ها در سایه توکل به خدا، نظم و پشتکار بدست خواهد آمد.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: با توجه به هزینه های سنگین مالی، ما در تمامی تورنمنت ها شرکت کرده ایم و قرار است که به زودی تیم های کشتی آزاد و فرنگی ما به لهستان اعزام شوند، ضمن اینکه قرار است، تیم های آزاد ما به صورت کامل در جام های علی اف روسیه و یاشاردوغو ترکیه و تیم فرنگی ما هم به صورت کامل در جام وهبی امره ترکیه حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر اعزام تیم های بزرگسالان تیم های آزاد و فرنگی ما هم می بایست در رقابت های کشتی نوجوانان و جوانان جهان شرکت کنند که 4 اعزام کامل را هم در این رده ها در دستور کار داریم و رقابت های انتخابی تیم های ملی رده های پایه را هم با تمامی سختی ها و مسائلی که پیش روی ما بود در کردستان، تهران و مازندران با حضور بیش از 2 هزار کشتی گیر و مربی برگزار کردیم و برگزاری مسابقات نونهالان را هم در تابستان مدنظر داریم.

دبیر شرح داد: در عین حال که المپیک مدنظر ما واقع شده است اما چرخه انتخابی برای رقابت های جهانی نروژ را هم انجام می دهیم و مرحله اول آن هم برگزاری جام تختی بود که انصافا برگزاری این مسابقات در اوج پیک چهارم کرونا در تهران و دریافت مجوزهای لازم خیلی سخت بود، اما برای اینکه انتخابی برای ما ملاک بود، با تمامی مسائل و سختی ها این رقابت ها را برگزار کردیم.

وی گفت: برای اینکه در اردو شرایط آسایش بهتر شما فراهم شود، پیشنهادات خود را بدهید اما به شما تأکید می کنم از موقعیت بدست آمده استفاده کنید، ارتباط خود را با بیرون از اردو قطع کنید، رفقای خود را به اردو دعوت نکنید و از بیرون از اردو هم غذا نگیرید، چراکه اگر کرونا بگیرید دیگر کاری از دست ما بر نمی آید و همانطور که امیرحسین زارع مسابقات آسیایی را از دست داد شما هم مسابقات پیش رو را از دست خواهید داد.

دبیر ادامه داد: کرونا را جدی بگیرید چراکه آژان های هواپیمایی آزمایشگاه های خود را دارند و مسافری را که کرونا داشته باشد را به پرواز راه نمی دهند، با این حال که واکسن زده اید اما این احتمال وجود دارد که کرونا بگیرید و اگر خدای نکرده این اتفاق بیافتد 4 سال زندگی و تلاش خود را از دست می دهید.

دبیر در انتها با اشاره به اینکه انتخابی مدنظر فدراسیون کشتی بود گفت: یک سری در ایران انتخابی دریافتد و یک سری با اعزام به تورنمنت بین المللی خود را ثابت کردند، بهرحال همه کشتی دریافت و در چرخه انتخابی حضور داشتند و هنوز هم سر حرفم در روز اول هستم، یک نفر نیست بیاید مصداقی بگوید که برای من کشتی نگذاشتند یا من برده ام و من را کنار گذاشته اند و کسی نمی تواند این ادعا را کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1215

به "دبیر: کسی نمی تواند ادعا کند با برتری مقابل رقبای خود کنار گذاشته شده است، چرخه انتخابی برای جهانی نروژ در حال اجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: کسی نمی تواند ادعا کند با برتری مقابل رقبای خود کنار گذاشته شده است، چرخه انتخابی برای جهانی نروژ در حال اجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید