اسیدپاشی به&zwnjخاطر یک فندک طلا

به گزارش مجله یگانه، عامل اسیدپاشی در زیرزمینی معروف به پاتوق عمو شاهرخ که مدتی قبل دستگیر شده، در تازه ترین اعترافات خود گفت که به خاطر یک فندک طلا دست به اسیدپاشی زده است. او در حالی چنین ادعایی مطرح کرده که قربانی اسیدپاشی، متهم را بخشیده و از او شکایتی ندارد.

اسیدپاشی به&zwnjخاطر یک فندک طلا

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از همشهری، شامگاه ششم مرداد ماه امسال در زیرزمین یک خانه قدیمی حوالی خیابان وحدت اسلامی، مرد جوانی قربانی اسیدپاشی شد. وی در این حادثه از ناحیه صورت، دست و چشم دچار سوختگی شد و به بیمارستان انتقال یافت و مأموران پلیس در تحقیقات عامل اسیدپاشی را شناسایی و دستگیر کردند.

متهم که جوانی 23ساله است وقتی پیش روی بازپرس جنایی تهران قرار گرفت مدعی شد که قصد کشتن قربانی اش را داشته اما درست روز حادثه نقشه اش تغییر کرده و با دیدن یک ظرف اسید تصمیم به اسیدپاشی گرفته است. او توضیح داد: قربانی اسیدپاشی از دوستانم بود که چند روز قبل از اسیدپاشی به من تجاوز کرد. او تهدیدم کرده بود که اگر شکایت کنم مرا می کشد و جسدم را می سوزاند.

وی ادامه داد: با او در پاتوق خلافکاران که زیرزمین یک خانه قدیمی است آشنا شدم. زیرزمین متعلق به عمه ام است که آن را به عموشاهرخ اجاره داده بود و از آن به بعد معروف شده بود به پاتوق عموشاهرخ. آنجا پاتوق افراد معتاد و خلافکار بود و با شاکی در آنجا آشنا شدم. او برای مصرف مواد در پاتوق رفت وآمد داشت و یک روز به بهانه اینکه در خیابان دوری بزنیم مرا سوار ماشینش کرد و در کوچه ای بن بست به زور به من تجاوز کرد. من هم برای انتقام جویی تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم اما روز حادثه نقشه ام تغییر کرد. آن روز در پاتوق عموشاهرخ یک ظرف اسید دیدم که برای تولید شیشه بود. آن را برداشتم و به روی شاکی ریختم تا انتقام بگیرم.

ادعای تازه

درحالی که حدود 4 ماه از اسیدپاشی گذشته و قربانی این حادثه که سوختگی او از نوع درجه 3بود از بیمارستان مرخص شده بود، متهم بار دیگر برای انجام بازپرسی و ثبت آخرین دفاع به دادسرای جنایی تهران انتقال یافت و این بار ادعای تازه ای را مطرح نمود.

وی به قاضی ساسان غلامی بازپرس شعبه سوم گفت: دعوای من با شاکی بر سر یک فندک گران قیمت بود. متهم با پس دریافت ادعای قبلی خود توضیح داد: حرف هایی که پیش از این مطرح کرده ام دروغ بوده است. ماجرا از این قرار است که چند روز قبل از حادثه فندکم را به شاکی امانت دادم. فندک معمولی نبود؛ روکش طلا داشت و گران قیمت بود. آن روز شاکی می خواست مواد بکشد و بعد فراموش کرد فندک را پس بدهد. روز حادثه شاکی را دیدم و از او خواستم فندک طلا را برگرداند چون امانت بود و باید به صاحبش برمی گرداندم. اما او شروع به فحاشی کرد که با هم درگیر شدیم و چون به شدت عصبانی بودم به روی او اسید پاشیدم.

بخشش متهم

متهم پس از مطرح نمودن این ادعا روانه زندان شد تا اینکه دیروز شاکی به دادسرای جنایی تهران رفت و متهم اسیدپاش را بدون هیچ قید و شرطی و فقط برای رضای خدا بخشید.

وی گفت: من در این حادثه از ناحیه چشم، ساعد، شانه و صورت دچار سوختگی شدم و پزشکی قانونی هم حدود 18درصد دیه کامل یک انسان را برای من درنظر گرفته است. اما تصمیم گرفتم به خاطر رضای خدا متهم را ببخشم چون او از دوستانم است و بارها اظهار پشیمانی کرده است. او در زندان مدام به من زنگ می زند و می گوید هرگز قصد اسیدپاشی نداشته و همه چیز در یک لحظه رخ داده است. من هم دلم به رحم آمد و تصمیم گرفتم از قصاص او و دریافت دیه صرف نظر کنم تا آزاد شود.

با بخشش شاکی، متهم از لحاظ جنبه عمومی جرم در دادگاه کیفری محاکمه خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 872

به "اسیدپاشی به&zwnjخاطر یک فندک طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسیدپاشی به&zwnjخاطر یک فندک طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید