فراوری فرآورده های بیولوژیک دامی با فناوری بومی ارتقا یافت

به گزارش مجله یگانه، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ذکریا زینالی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به فعالیت این شرکت دانش بنیان در مسیر فراوری فرآورده های دارویی و بیولوژیک دامی گفت: با توجه به اهمیت نوآوری در فراوری داروهای پیشرفته با فناوری بالا و ضرورت عدم وابستگی به فناوری های خارجی در حوزه های راهبردی از جمله دارو و مواد بیولوژیک، بر آن شدیم در راستای کاهش ارزبری و تحقق شعار خودکفائی کشور، در مسیر فراوری و تجاری سازی داروهای دانش بنیان گام برداریم.

فراوری فرآورده های بیولوژیک دامی با فناوری بومی ارتقا یافت

این فعال حوزه دانش بنیان، با اشاره به اهمیت و کاربرد محصولات فراوریشده در حوزه پیش گیری و درمان سریع تر، هدفمندتر و ایمن تر بعضی بیماری های خطرناک و اپیدمیک دام و طیور کشور، عنوان نمود: مخاطبان این محصولات دانش بنیان شامل دامداران و مرغداران کشور، کلینیسین ها و دامپزشکان، کلینیک ها و بیمارستان های دام و طیور، داروخانه های دامپزشکی و حوزه بهداشت و درمان حیوانات خانگی هستند.

وی با تاکید بر این که هیچکدام از محصولات دارویی دانش بنیان ثبت شده این شرکت به سبب فناوری، کیفیت، تاثیرگذاری سریع تر و ماندگاری طولانی، مشابه داخلی و حتی خارجی ندارد، اضافه نمود: نتایج کارآزمایی های پیروز و آزمایشات دقیق، نشان دهنده پایداری بلند مدت این محصولات است.

زینالی با بیان این که واردات نمونه های مشابه، از کانال های غیر رسمی و گاهی با کیفیت پائین صورت می گیرد، ادامه داد: واردات غیر قابل کنترل این محصولات به حدی است که تنها در یکی از موارد ارزبری آن بالغ بر 6 میلیون دلار در سال نیز رسیده است. فراوریات این شرکت دانش بنیان بر پایه دانش بومی و با تکیه بر فراوری داخلی و ظرفیت موجود می تواند ارزبری این محصولات را به حداقل ممکن برساند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، با اشاره به قیمت تمام شده پایین تر محصولات نسبت به نمونه های خارجی عنوان نمود: قیمت تمام شده محصولات ساخت داخل گاهی به حدود 66 درصد قیمت آن ها می رسد و از همه مهم تر رضایتمندی مصرف کنندگان است.

زینالی درباره اشتغال ایجاد شده در این شرکت دانش بنیان بیان نمود: در کل با فراوری انبوه این محصولات به صورت مستقیم 541 نفر در بخش های مختلف کارخانه و به صورت غیر مستقیم و با در نظر گرفتن صنایع مرتبط 660 نفر در این ارتباط مشغول به کار شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1763

به "فراوری فرآورده های بیولوژیک دامی با فناوری بومی ارتقا یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری فرآورده های بیولوژیک دامی با فناوری بومی ارتقا یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید