خبر خوب برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا

به گزارش مجله یگانه، دانشجویان خارجی کانادا که درسشان در کانادا تمام شده است از این پس دیگر لازم نیست تا رسیدگی به درخواست ویزای کار کانادا پس از فارغ التحصیلی یا PGWP در کانادا بمانند. از این پس فارغ التحصیلانی که واجد شرایط کار تمام وقت در کانادا بدون ویزای کار هستند خواهند توانست حتی در صورت ترک کانادا و ورود مجدد به کانادا به صورت قانونی در کانادا کار نمایند. دانشجویان خارجی می بایست درخواست PGWP را قبل از منقضی شدن ویزای تحصیلی شان ارائه نمایند تا بتوانند به صورت تمام وقت در کانادا کار نمایند. رسیدگی به درخواست PGWP ممکن است تا 90 روز به طول بینجامد.

خبر خوب برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مسافرتی کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

متقاضیان دریافت ویزای PGWP برای کار در کانادا بدون ویزای کار باید واجد شرایط زیر باشند:

  • هنگام درخواست PGWP ویزای تحصیلی معتبر داشته باشند؛
  • دوره تحصبلی خود را تمام نموده و مدرک خود را اخذ نموده باشند؛
  • به صورت تمام وقت مشغول تحصیل بوده باشند و حد اقل دوره تحصیلی شان کمتر از شش ماه نبوده باشد؛
  • بیش از 20 ساعت در هفته در طول دوره تحصیلی شان کار ننموده باشند

اگر دولت فدرال کانادا با درخواست ویزای کار مخالفت کند فرد فارغ التحصیل باید به محض متوجه شدن از این تصمیم وزارت مهاجرت کانادا، کار در کانادا را متوقف کند.

PGWP و اقامت دائم کانادا

پس از اتمام دوره تحصیلی بعضی از دانشجویان خارجی ممکن است با PGWP واجد شرایط کار و ماندن در کانادا باشند. اگر درخواست ویزای کار تایید گردد فارغ التحصیلان خارجی می توانند بین 8 ماه تا 3 سال در کانادا بمانند و کار نمایند. اگر هدف غایی دانشجوی فارغ التحصیل اقامت و سکونت دائمی در کانادا باشد کسب تحربه کاری به وسیله PGWP می تواند راهیابی وی به اقامت دائم کانادا به وسیله سیستم اکسپرس انتری را تسهیل کند.

لازم به ذکر است اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 243

به "خبر خوب برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوب برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید