دلیل ایمنی پایین در افراد چیست؟

به گزارش مجله یگانه، آنتی بیوتیک ها ویروس ها را از بین نمی برند: آن ها عفونت های باکتریایی را که خود زاییده بیماری های ویروسی هستند، درمان می کنند.

دلیل ایمنی پایین در افراد چیست؟

دکتر آلرژیست - ایمونولوژیست، مارینا آپلتایوا در مورد پایین بودن سطح ایمنی می گوید: تضعیف ایمنی در افراد در دنیای مدرن ممکن است به دلیل استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها باشد.

به گفته وی، ایمنی بشر در سال های اخیر بسیار رو به وخامت گذاشته است. بنابراین، بزرگسالان و بچه ها بیشتر اوقات بیمار می شوند، عفونت های آن ها شدیدتر است و باعث عوارض بیشتر و بیشتر می شود. در این حالت، در صورت بروز ویروس های جدید، ممکن است بدن نتواند با آن ها مقابله کند.

این متخصص معتقد است که یکی از عوامل تضعیف سیستم ایمنی بدن می تواند تأثیر آنتی بیوتیک ها باشد و این باعث می شود سیستم ایمنی بدن حساسیت کمتری داشته باشد. آپلتایوا یادآور شد: آنتی بیوتیک ها ویروس ها را از بین نمی برند: آن ها عفونت های باکتریایی را که خود زاییده بیماری های ویروسی هستند، درمان می کنند.

همین دیدگاه توسط استادیار ایمونولوژی در دانشگاه علوم پزشکی ملی تحقیقات پیروگوف، آلرژیست-ایمونولوژیست، اولگا پاشنکو پشتیبانی شد. وی اظهار داشت: استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها منجر به از بین رفتن میکرو فلور طبیعی بدن می شود که جزء لاینفک سیستم ایمنی بدن محسوب می شود.

در عین حال، مقاومت پاتوژن ها در برابر آنتی بیوتیک ها به دلیل جهش های متعدد در ژنوم ویروس ها و باکتری ها افزایش می یابد. خاطرنشان می شود بر اساس آخرین داده ها، روسیه از نظر تعداد شهروندان آلوده به کرونا ویروس با تعداد 145 هزار و 268 نفر در رتبه هفتم واقع شده است. درمجموع، در کل زمان همه گیری بیماری، 1356 نفر جان باخته و 18095 نفر بهبود یافته اند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 526

به "دلیل ایمنی پایین در افراد چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل ایمنی پایین در افراد چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید