رآکتور آب سنگین اراک در سریع ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد

به گزارش مجله یگانه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز پنجشنبه از مجتمع هسته ای خنداب (اراک) بازدید کرد و در جریان پیشرفت پروژه بازطراحی و ساخت راکتور آب سنگین قرار گرفت و با مدیران و متخصصین اجرای این پروژه دیدار و گفتگو کرد.

رآکتور آب سنگین اراک در سریع ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در این بازدید که با همراهی جمعی از معاونان و مدیران ارشد صنعت هسته ای انجام شد، در بدو ورود به مجتمع هسته ای خنداب(اراک) با حضور در مقبره شهدای گمنام به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد و به قرائت فاتحه پرداخت.

اسلامی در جریان این بازدید با اشاره به توانایی دانشمندان صنعت هسته ای در پیشبرد و اجرای برنامه های راهبردی صنعت هسته ای، گفت: بهره گیری از توانمندی و تخصص جوانان ایرانی در حل مسائل بزرگ، پیروزی ملت ایران در عرصه های مختلف را به همراه داشته است و دستاوردهای شگرف این صنعت بیانگر قدرت و پیشرفت علمی و نمایانگر استیصال دشمنان ایران اسلامی است.

وی در مورد بازطراحی رآکتور آب سنگین خنداب (اراک) و پیشرفت این پروژه تاکید کرد: این پروژه باید با حداکثر سرعت و بهره گیری از توانمندی صنایع داخلی بازطراحی و مورد بهره برداری قرار گیرد.

معاون رئیس جمهور در ادامه بازدید از کارخانه آب سنگین اراک در مورد محصولات آب سنگین این مجتمع ابراز امیدواری کرد تا آنجا که ممکن است، باید محصولات تولیدی از آب سنگین در زمینه های دارویی و درمانی و... بتوانند با بزرگترین برندهای جهانی رقابت کنند؛ در این رهگذر سهم قابل توجهی از اهداف اقتصاد هسته ای می تواند از طریق فراورده های این مجموعه تحقق یابد و از این ظرفیت می توان به بهترین نحو استفاده شود.

در ادامه بازدید اسلامی با جمعی از مدیران و کارکنان این مجتمع هسته ای دیدار و مصاحبه کرد و در مورد برنامه های جاری و آینده مصاحبه صورت گرفت؛ بازدید از آزمایشگاه زیست فناوری ایزوتوپی و همچنین بررسی شرایط آزمایشگاه تولید ترکیبات دوتره از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهور در این رویداد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1309

به "رآکتور آب سنگین اراک در سریع ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رآکتور آب سنگین اراک در سریع ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید