لباس مناسب کویر در زمستان چگونه است؟

به گزارش مجله یگانه، آیا می دانید لباس مناسب کویر در زمستان چه ویژگی هایی را در بر دارد؟! برای سفر به کویر باید از استایل و لباس های مناسبی بهره ببرید. وجود بعضی از المان ها در شرایط آب و هوایی مختلف کویر موجب می گردد که افراد با لباس های خاصی این منطقه را برای گردشگری انتخاب نمایند. همانطور که می دانید یکی از برترین فرصت ها برای بازدید از نقاط مختلف کویر، فصل زمستان است.

لباس مناسب کویر در زمستان چگونه است؟

در این فصل دمای کویر به نحوی است که می توانید به راحتی اقدام به گردشگری در آن نمایید. اغلب در فصل تابستان دمای هوای کویر در روز به میزان ای بالا می رود که قدرت گردشگری در آن را به شدت کاهش خواهد داد. از این رو اغلب کویر نوردان فصل زمستان را برای گردشگری در این مکان انتخاب می کنند.

یکی از موارد قابل توجه برای انتخاب لباس مناسب کویر در زمستان توجه به تفاوت چشمگیر و قابل توجه دمای هوا در روز و شب می باشد. این موضوع نه تنها در فصل زمستان بلکه در تمامی فصل ها حیرت گردشگران را برانگیخته است. در طی روز می توانید شاهد دمای بالای کویر باشید تا حدی که استفاده از پوشش های بسیار نازک و خنک پیشنهاد می شود. با تغییر روز و غروب آفتاب دمای هوا به شدت کاهش یافته و سرمای قابل توجهی را تجربه خواهید کرد. از این رو لباس گرم برای تفریحات شبانه در کویر امری الزامی به شمار می رود.

لباس مناسب کویر در زمستان و ویژگی های آن:

برای انتخاب لباس مناسب کویر در زمستان باید به فاکتور تغییر دمای هوا در طول روز و شب توجه نمایید. در نظر داشته باشید که در طی روز می توانید شاهد یک دمای مطلوب و ایده آل برای گردشگری باشید. با تغییر دما در شب اغلب در کمپین ها، دورهمی و روشن کردن آتش را ترجیح می دهند. همانطور که ذکر شد برای انتخاب لباس مناسب، توجه به بعضی از المان ها ضروری و حائز اهمیت خواهد بود. از جمله این المان ها عبارتند از:

توجه به نوع پارچه لباس:

نوع پارچه لباس مناسب کویر در زمستان برای یک کویرنوردی ایده آل، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. همانطور که ذکر شد دمای کویر در طول روز بسیار بالا است. این دما می تواند در از بین بردن رطوبت بدن نقش بسزایی داشته باشد. برای این که بتوانید بر روی کاهش از دست دادن رطوبت بدن تاثیر بسزایی داشته باشید، باید از لباس های مناسب با پارچه های مطلوب بهره ببرید. از جمله پارچه هایی که برای کویرنوردی مناسب و ایده آل هستند، عبارتند از:

پارچه های نخی

پارچه های پنبه ای

پارچه های پلی استر

پشم مرینوس

و بعضی از موارد دیگر. با انتخاب این پارچه های مناسب، بدن خود را در برابر از دست دادن نم و رطوبت تا حدودی محافظت خواهید کرد. این نوع از پوشش ها علاوه بر ایده آل بودن در طول روز، قابلیت استفاده در شب را نیز در بر خواهند داشت. بهتر است در طول شب از پوشش هایی بهره ببرید که دمای بدن را حفظ نموده و نقش به سزایی در گرم نگه داشتن بدن شما داشته باشند.

انتخاب لباس مناسب کویر در زمستان با پوشش ایده آل:

انتخاب شلوارهای بلند و بعلاوه تیشرت ها یا پیراهن های آستین بلند، برترین انتخاب لباس مناسب کویر در زمستان به شمار می رود. لباس هایی که با پوشش بالا مورد استفاده قرار می گیرند، گزینه مناسبی برای مراقبت از بدن شما به شمار می روند. این نوع از لباس ها نه تنها از آفتاب سوختگی پوست بدن شما محافظت خواهند کرد بلکه در برابر بسیاری از عوامل دیگر نیز محافظ بدن به شمار می روند. همانطور که می دانید در طول روز در کویر شاهد تابش مستقیم نور خورشید هستیم. این نور دربردارنده بعضی از اشع های مضر است. با انتخاب لباس هایی که از پوشش مناسبی برخوردار هستند، می توانید از بدن خود در برابر این اشعه های مخرب محافظت کنید.

بعلاوه با انتخاب لباس هایی با پوشش مناسب، می توانید بدن را در برابر طوفان شن نیز محافظت نمایید. این طوفان ها اغلب در طی روز با وزیدن باد شکل گرفته و می توانند تاثیرات مخربی بر روی سلامت پوست بدن شما داشته باشند. با یک پوشش ایده آل می توانید بدن خود را در برابر این عارضه ایمن کنید.

از دیگر مواردی که با انتخاب لباس مناسب کویر در زمستان می توانید سطح بدن خود را ایمن سازید، جلوگیری از گزند حشرات و حیوانات می باشد. در کویر شاهد بسیاری از حشرات مختلف گزنده و بعلاوه مار و عقرب نیز خواهید بود. انتخاب پوشش مناسب می تواند در این زمینه نیز نقش بسزایی داشته باشد.

کفش و کلاه مناسب:

اگر در پی انتخاب لباس مناسب کویر در زمستان هستید هرگز گزینه کفش و کلاه را از قلم نیاندازید. کلاه می تواند تاثیر بسزایی در کاهش دمای بدن شما داشته و بعلاوه از پوست صورت شما نیز محافظت نماید. بنابراین انتخاب آن بسیار هوشمندانه تلقی می شود. در نظر داشته باشید که کلاه ها از انواع بسیار زیادی برخوردار هستند. بنابراین با دریافت بعضی از مشاوره های دقیق و شناخت انواع کلاه ها می توانید برترین ها را برای این گردشگری ایده آل انتخاب کنید.

از دیگر گزینه های مناسب برای سفر به کویر توجه به نوع کفش ایده آل است. بهتر است کفش هایی را برای این گردشگری انتخاب کنید که علاوه بر وزن سبک و انعطاف پذیری قابل توجه، از ساق مناسبی نیز برخوردار باشند. در این صورت می توانید به راحتی یک پیاده روی طولانی را انجام داده و هرگز دچار خستگی و یا مشکلاتی مانند نیش حیوانات نباشید.

لباس مناسب کبیر در زمستان برای شب:

یکی از دغدغه های بزرگ بسیاری از کویر نوردان در انتخاب لباس مناسب کویر در زمستان توجه به نوع پوشش در شب هنگام است. همانطور که در فصل تابستان، بهار و حتی پاییز، شب های سردی را در کویر سپری می کنید در زمستان نیز شاهد هوای بسیار سرد در کویر خواهید بود. بنابراین با توجه به این امر مهم، می توانید لباس ایده آل و مناسبی را برای این زمان انتخاب کنید. از پوشش های مناسب برای گذراندن شب در کویر عبارتند از:

ژاکت

پلیور

کت و ...

منبع: گردشبان
انتشار: 18 فروردین 1402 بروزرسانی: 18 فروردین 1402 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1737

به "لباس مناسب کویر در زمستان چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس مناسب کویر در زمستان چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید