محققان نانوداربست هایی برای ترمیم سریع استخوان می سازند

به گزارش مجله یگانه، محققان دانشگاه آرکانساس با تامین بودجه 5.6 میلیون دلاری، پروژه ساخت نانوداربست برای رشد سریع استخوان را شروع کردند.

محققان نانوداربست هایی برای ترمیم سریع استخوان می سازند

به گزارش گروه فناوری مجله یگانه، وزارت دفاع آمریکا بودجه 5.6 میلیون دلاری در اختیار دانشگاه آرکانساس قرار داده است تا با استفاده از این بودجه روی ساخت داربست های NuCress کار کند، داربست هایی که برای ترمیم بافت استخوانی مناسب است.

این بودجه موجب می گردد تا چند تیم تحقیقاتی بین رشته ای از دانشگاه های آرکانساس و دانشگاه تنسس به گرد هم آمده تا روی توسعه این فناوری کار نمایند.

الکس بریس و دیوید اندرسون از سال 2006 با یکدیگر برای توسعه ادوات پزشکی همکاری دارند. داربست NuCress در مراحل پایانی توسعه آزمایشگاهی بوده و می تواند از مرحله آزمایشگاهی به تست های کلینیکی وارد گردد. این فناوری پتانسیل بالایی برای استفاده در بیمارستان های نظامی و غیرنظامی دارد. این حمایت اقتصادی می تواند به تجاری سازی این داربست یاری شایانی کند.

جان بولتزمن می گوید: فناوری بازسازی استخوان برای سربازان ما که دچار آسیب های جدی می شوند اهمیت زیادی دارد. شرکت یو ای لیتل راک و همکارانش پیشرفت چشمگیری در تهیه این رهیافت جدید با استفاده از فناوری نانو نقش مهمی داشته اند تا این فناوری به مرحله آزمایش های بالینی برسد.

داربست NuCress ابزاری قابل کاشت در بدن بوده که موجب بازسازی استخوان در بخش هایی که شکستگی رخ داده می گردد. این قطعه باعث رشد استخوان در جا هایی که استخوان از بین رفته شده و بیمار را از انجام چندین عمل جراحی بی احتیاج می نماید.

بیریس، مدیر مرکز یو ای لیتل راک در مرکز فناوری نانو یکپارچه می گوید: من از دیدن نتیجه بیش از یک دهه کار مشارکتی با حمایت مداوم وزارت دفاع لذت می برم و مشتاقانه منتظر می مانم تا این که این محصول از نظر بالینی تایید و وارد بازار گردد.

چنین فناوری برای طیف وسیعی از مردم از جمله سربازان آسیب دیده، قربانیان حوادث و بیماران مبتلا به بیماری های استخوان مناسب است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 39

به "محققان نانوداربست هایی برای ترمیم سریع استخوان می سازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان نانوداربست هایی برای ترمیم سریع استخوان می سازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید