اخبار اقتصادی

4 بورس باز پیروز جهان چگونه معامله می کردند؟

به گزارش خبرنگاران، محمد خبری زاد، کارشناس بازار سرمایه در مورد بورس بازان پیروز در دنیا بیان نمود: از جمله بورس بازان پیروز در دنیا می توان به، بنجامین گراهام، فیلیپ فیشر، ویلیام اونیل، پیتر لینچ اشاره نمود.

23 فروردین 1400

دنیا با خطر بی سابقه کمبود غذا روبرو شده خبرنگاران

سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو)، هشدار داد که دنیا با خطر بی سابقه کمبود مواد غذایی، روبرو شده است.

20 فروردین 1400

تملک باغ علاء الدوله و احیا و بازسازی خانه حاکم تهران در قلب طهران

خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 12 اظهار داشت: تنها بخش به جا مانده از خانه-باغ علاءالدوله، حاکم تهران در دوره ناصرالدین شاه و انقلاب مشروطه، واقع در حد فاصل خیابان لاله زار و خیابان فردوسی خریداری شد.

18 فروردین 1400

پکن نرخ رشد اقتصادیش در سال 2021 را بیش از 6 درصد معین کرد خبرنگاران

بر اساس گزارشی که امروز در چهارمین نشست سیزدهمین کنگره ملی خلق چین منتشر شد، پویایی توسعه مالی چین در 2021 هم راستا با برنامه دولت این کشور باید از 6 درصد فراتر رود.

15 فروردین 1400

سفر وزیر خارجه ایرلند به ایران برای مصاحبه پیرامون برجام

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه آیریش تایمز، سیمون کاوونی وزیر امور خارجه ایرلند قرار است روز یکشنبه در سفر به تهران با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران ملاقات کند.

15 فروردین 1400

در بازار مسکن چه خبر است؟

تازه ترین گزارش مرکز آمار از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران نشان می دهد که قیمت هر مترمربع خانه در تهران در بازه ای بین 4 تا 158 میلیون تومان در نوسان است. این بازه بین 60 درصد تا 6220 درصد حداقل حقوق دو و نیم میلیون تومانی یک کارگر است.

15 فروردین 1400

نرخ فرسودگی بیمارستان ها به زیر 40 درصد رسید

تهران (پانا) - به گفته معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت عمر ساختمان ها از حدود 24 سال به حدود 10 سال رسیده، نرخ فرسودگی بیمارستان ها از 53 درصد به زیر 40 درصد رسیده است و 94 درصد بیمارستان هایی که فرسودگی داشتند و نیاز به بازسازی داشته و در...

9 فروردین 1400

عقب گرد بورس به کانال یک میلیون و 100 هزار واحد

شاخص کل بورس امروز برای بار چندم در هفته های گذشته به کانال یک میلیون و 100 هزار واحد عقب گرد کرد.

8 فروردین 1400

15 کشته و 500 مجروج در انفجارهای گینه استوایی

انفجار در یک پایگاه نظامی در گینه استوایی دستکم 15 کشته و 500 تفر مجروح به جای گذاشت.

5 فروردین 1400

اعمال رویکرد منطقه ای در افزایش حداقل دستمزد

در ماه های پایانی هر سال بحث مشخص حداقل دستمزد مشمولان قانون کار برای سال بعد داغ می گردد و این موضوع برای سال 1400 از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا در انتظارات کارگران برای مشخص حداقل دستمزد برای سال آینده، علاوه بر دلایل معمول هرسال، دلایل دیگری نیز...

4 فروردین 1400

قانون جدید چک از ابتدای سال 1400 اجرایی خواهد شد

معاون اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی جزئیات نحوه اجرای قانون جدید چک از ابتدای سال آینده را تشریح کرد.

30 اسفند 1399

خبرنگاران ملاقات استاندار گلستان با نوبخت برای حل مسائل حوزه برق استان

گرگان - خبرنگاران - استاندار گلستان در ملاقات با محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، خواهان برطرف مشکل کمبود اعتبار شرکت توزیع نیروی برق این استان شد.

27 اسفند 1399

شورای مشترک ایران و تونس برای حل مسائل اقتصادی تاسیس می شود

بررسی ظرفیت های تجاری و راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و تونس، محور اصلی برگزار دیدار سمیر المنصر، سفیر تونس در تهران با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران بود.

25 اسفند 1399

خبرنگاران استاندار زنجان: با متخلفان بازار سیاه مسکن برخورد می گردد

زنجان - خبرنگاران - استاندار زنجان گفت: با ایجاد کنندگان بازار سیاه مسکن در استان به شدت برخورد شده و چنین اجازه ای به کسی داده نمی گردد و یکی از مهمترین معضلات کنونی حوزه مسکن بروز چنین مساله ناخوشایندی است.

25 اسفند 1399

وزارت راه موظف به واگذاری اراضی ساخت مسکن به صورت اجاره 99 ساله شد

تهران (پانا) - نمایندگان مردم در مجلس، وزارت راه و شهرسازی را موظف به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن به صورت اجاره 99 ساله کردند.

23 اسفند 1399

نشست مجازی مختصات اقتصاد ایران پس از انقلاب اسلامی از سوی انجمن اسلامی دانشگاه تبریز برگزار می شود

نشست مجازی بررسی مختصات اقتصاد ایران پس از انقلاب اسلامی امروز، 20 بهمن ماه از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود.

21 اسفند 1399

تست کنترل هیجانات؛ چقدر به احساسات منفی خود بها می دهید؟

تست کنترل هیجانات و احساسات به شما می گوید که چقدر درگیر عواطف و احساسات خود هستید. دانستن این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که اگر بیش از حد به آن ها بها دهید این مساله باعث می گردد که انرژی تان را سر مسائل کم اهمیت تلف کنید و این مسئله ای است که...

20 اسفند 1399

تفاوت بین تخته گچ با صفحات گچی

وقتی به آمریکای قبل از جنگ فکر می کنیم، اهمیت یک چیز را در می یابیم؛ صفحات گچی که در صنعت خانه سازی با انقلابی رو به رو شدند. اگر فکر می کنیم این امر بخاطر تخته گچ صورت گرفت، باید بگویم بله درست است. تخته گچ و صفحات گچی یکی هستند.

19 اسفند 1399

امکان اخذ نوبت معاینه فنی تهران از سامانه تهران من

شهر: ستاد معاینه فنی تهران به منظور رفاه شهروندان و سهولت دسترسی به معین وقت انجام معاینه فنی، امکان اخذ نوبت و پرداخت را از طریق سامانه تهران من مهیا کرده است. درضمن طرح رایگان معاینه فنی تاکسی های شهر تهران تا 22 بهمن 1399، تمدید شده است.

18 اسفند 1399

نمایشگاه های مجازی به الگوی ثابت نمایشگاهی تبدیل خواهد شد

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران با بیان این مطلب که برگزاری نمایشگاه های مجازی با توجه به ظرفیت ها و ویژگی هایی که دارند به یکی از مدل های ثبات برگزاری نمایشگاه ها تبدیل خواهند شد، گفت: فناورهای نو برای آسان تر شدن انجام امور به تدریج در تمام ابعاد...

17 اسفند 1399
تعداد: (277)