مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از نخستین خبر روبات خبرنگار تا بحث ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس

به گزارش مجله یگانه، انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین نموده و به صورت خلاصه منتشر می نماید.

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از نخستین خبر روبات خبرنگار تا بحث ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس

مهمترین رویدادهای امروز دنیای فناوری و تکنولوژی در زیر آمده است:

گاردین در مقاله ای به قلم نیک اورشد نوشت: گاردین استرالیا اولین مقاله خبری اتوماتیک خود را منتشر نموده است، اما خبرنگاران نگران نیستند چرا که هنوز هم مطبوعات به حضور روزنامه نگاران احتیاج مند است.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

برد اسمیت از مدیران ارشد مایکروسافت می گوید: عدم استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره، به وسیله سازمان های دولتی بی رحمانه است. این موضوع در شرایطی مطرح می گردد که بسیاری از شرکت های فناوری طی سال 2018 چالش هایی جدی با کارکنان خود و مردم در مورد استفاده از این نرم افزارها داشتند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

اعتماد بسیاری از ما به فیسبوک، به خصوص پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا طی سال گذشته به شدت کاهش یافته است و شاید به پایین ترین سطح خود رسیده است، با این وجود بسیاری از ما همچنان در این شبکه اجتماعی عضو هستیم و خودمان هم پاسخی برای دلیل این حضور نداریم.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

آمارها نشان می دهد که به ازای هر ساعتی که نوجوانان وقت خود را به صورت آنلاین و روی یکگوشی هوشمند صرف می نمایند، ساعت ها از خانواده خود دور می شوند و البته در معرض اختلالات خواب قرار می گیرند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

اپل میخواهد با ایجاد تغییراتی ساختاری در فروشگاه های خود این فضا را تبدیل به فضایی برای معاشرت، گپ و گفت و افزایش اطلاعات تکنولوژیک تبدیل کند.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

این یک سوال قدیمی است که چه کسی مجذوب کنندهیت بیشتری دارد؟ اما پاسخ این سوال تا حد زیادی نسبی است چرا که مجذوب کنندهیت افراد به مسائل مختلفی بستگی دارد و به راحتی نمی توان در این مورد حکم صادر کرد. گاهی مجذوب کنندهیت با مفاهیم عاشقانه در می آمیزد و افرادی که اساسا مجذوب کننده به نظر نمی رسند ناگهان برای ما تبدیل به مجذوب کننده ترین ها می شوند. جالب است که هوش مصنوعی نیز در این موضوع بیکار نمانده است.مشروح خبر را اینجا بخوانید.

منبع: انتخاب
انتشار: 1 دی 1401 بروزرسانی: 1 دی 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1688

به "مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از نخستین خبر روبات خبرنگار تا بحث ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از نخستین خبر روبات خبرنگار تا بحث ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید