نایب قهرمانی کشتی فرنگی ایران با چهار طلا و دو برنز

به گزارش مجله یگانه، به گزارش خبرنگاران، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی دنیا طی روزهای 15 تا 18 مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار گردید که در در سرانجام میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نایب قهرمانی کشتی فرنگی ایران با چهار طلا و دو برنز

تیم ایران در رده بندی تیمی هم با کسب 146 امتیاز به اسم نایب قهرمانی دست یافت. تیم های روسیه و آذربایجان به ترتیب با 152 و 107 امتیاز اول و سوم شدند.

عملکرد ملی پوشان اوزان دهگانه کشورمان در این دوره از رقابتها به توضیح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سجاد عباس پور در دور نخست با نتیجه 10 بر 1 مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 3 رضوان آرنات دارنده مدال برنز اروپا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 7 بر صفر مغلوب گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر دهم منیکسه از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لنور تمیروف دارنده مدال برنز دنیا از اوکراین با نتیجه 3 بر 3 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. دلخانی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر طالح مممدوف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان را مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در ملاقات فینال با نتیجه 5 بر 4 از سد لری آبولادزه دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در حالی که 6 بر یک از تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن عقب بود با ضربه فنی و با نتیجه 6 بر 5 مقابل این حریف به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر حسرت جعفراف از آذربایجان را از پیش رو برداشت به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی سخت و حساس با نتیجه 6 بر 6 مقابل راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال دنیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. گرایی در ملاقات دریک کشتی حساب شده با نتیجه 5 بر 2 نظیر عبداله یف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد جی یول لی از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر اولوو غنی زاده از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مختاری در این مرحله با نتیجه 10 بر 6 مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به ملاقات رده بندی رفت. وی در این ملاقات با نتیجه 10 بر 1 مقابل کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی مغلوب و پنجم شد.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 6 بر 1 آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز دنیا از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد به گلا بولکوادزه قهرمان زیر 23 سال دنیا از گرجستان را هم با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان دنیا و المپیک از روسیه با نتیجه 10 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در ملاقات فینال، گرایی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی دست یافت و به ملاقات رده بندی رفت. وی در این ملاقات در یک مبارزه تماشایی با نتیجه 9 بر صفر تاماس لوای از مجارستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 4 بر 3 سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه 7 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 از سد رادیک کولی اف دارنده مدال نقره دنیا از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به ملاقات رده بندی رفت. پشتام در این ملاقات لازلو زابو دارنده مدال برنز دنیا از مجارستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول با نتیجه 3 بر 2 از سد میهایل برادو از مولداوی گذشت وی در دور بعد مقابل تورپال بی سلطان اف از دانمارک با نتیجه 3 بر 1 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، طاهری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 آرتور سارگسیان قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 9 بر 1 گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. ساروی در ملاقات پایانی الکس زوکه از مجارستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 1 داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 1 اسکار مارویک از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این ملاقات با نتیجه 2 بر 1 از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز دنیا از شیلی گذشت و به ملاقات فینال راه یافت. یوسفی در این ملاقات با نتیجه 5 بر 1 زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

رده بندی نفرات برتر به توضیح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- کن ماتسویی (ژاپن) 2- امین صفرشایف (روسیه) 3- الداهم عزیزلی (آذربایجان) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 11- سجاد عباس پور (ایران)

60 کیلوگرم: 1- ویکتور چیوبانو (مولداوی) 2- ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 3- استپان ماریانیان (روسیه) و موراد ممدوف (آذربایجان) 8- مهرداد مردانی (ایران)

63 کیلوگرم: 1- میثم دلخانی (ایرانی) 2- لری آبولادزه (گرجستان) 3- کنسوکه شیمیزو (ژاپن) و لنور تمیروف (اوکراین)

67 کیلوگرم: 1- محمدرضا گرایی (ایران) 2- نظیر عبداله یف (روسیه) 3- راماز زوئیدزه (گرجستان) و آلمات کبیسپایف (قزاقستان)

72 کیلوگرم: 1- مالخاز آمویان (ارمنستان) 2- سرگئی کوتوزوف (روسیه) 3- گئورگ ساهاکیان (ارمنستان) و کریستوپاس اسیوا (لیتوانی) 5- محمدرضا مختاری (ایران)

77 کیلوگرم: 1- رومن ولاسوف (روسیه) 2- سانان سلیمان اف (آذربایجان) 3- محمدعلی گرایی (ایران) و رولاند شوارز (آلمان)

82 کیلوگرم: 1- رفیق حسین اف (آذربایجان) 2- برهان آکبوداک (ترکیه) 3- پژمان پشتام (ایران) و آدلان آکیف (روسیه)

87 کیلوگرم: 1- زورابی داتوناشویلی (صربستان) 2- کایریل ماسکویچ (بلاروس) 3- لاشا گوبادزه (گرجستان) و آرکادیوز کولینیچ (لهستان) … 13- رامین طاهری (ایران)

97 کیلوگرم: 1- محمدهادی ساروی (ایران) 2- الکس زوکه (مجارستان) 3- آرتور سارگسیان (روسیه) و تریسی هانکوک (آمریکا)

130 کیلوگرم: 1- علی اکبر یوسفی (ایران) 2- زورابی گدخوری (روسیه) 3- یاکوبی کاجایا (گرجسان) و اسکار مارویک (نروژ)

رده بندی تیمی این مسابقات به توضیح زیر است:

1- روسیه 152 امتیاز

2- ایران 146 امتیاز

3- آذربایجان 107 امتیاز

4- گرجستان 92 امتیاز

5- ترکیه 66 امتیاز

6- مجارستان 60 امتیاز

7- ژاپن 54 امتیاز

8- ارمنستان 49 امتیاز

9- لهستان 46 امتیاز

10- بلاروس 40 امتیاز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1347

به "نایب قهرمانی کشتی فرنگی ایران با چهار طلا و دو برنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایب قهرمانی کشتی فرنگی ایران با چهار طلا و دو برنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید